Streda, 28. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Kto nahradí Tarkoviča na lavičke? Šéf SFZ Kováčik potvrdil, že pôjde o zahraničného trénera

 Webnoviny  17. jún 2022  66
Kto nahradí Tarkoviča na lavičke? Šéf SFZ Kováčik potvrdil, že pôjde o zahraničného trénera

17.6.2022 (Webnoviny.sk) - Nástupcom odvolaného kouča slovenskej futbalovej reprezentácie Štefana Tarkoviča bude odborník zo zahraničia. Potvrdil to prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik, no bližšie nekonkretizoval, z ktorej krajiny pochádza budúci tréner národného mužstva.

„Česko je zahraničie. Aj Taliansko, Holandsko, Francúzsko. Žiadne meno nepoviem, nebolo by to korektné,“ povedal podľa oficiálneho webu SFZ.

Do trénera by investovali viac peňazí


Kováčik nedal žiadny termín, kedy by mohlo byť známe meno nového kormidelníka slovenskej reprezentácie, no chcel by to uzatvoriť čím skôr. Zároveň priznal, že zväz je ochotný investovať do hlavného trénera viac financií ako v minulosti. „Určite áno,“ dodal Kováčik.

Nová zmluva bola do istej miery chyba


SFZ koncom vlaňajška umožnil Tarkovičovi pokračovať na reprezentačnej lavičke, no keďže mužstvo nenadviazalo na herný progres z jesene, po júnovej domácej prehre s Kazachstanom (0:1) v Lige národov prišlo odvolanie 49-ročného rodáka z Prešova.

„Neľutujem angažovanie Štefana Tarkoviča po prvý raz, no môžem priznať, že nová zmluva, ktorú sme mu ponúkli v decembri, bola do istej miery chyba,“ skonštatoval Kováčik.

Viac k témam: Odvolanie trénera, Tréner
Zdroj: Webnoviny.sk - Kto nahradí Tarkoviča na lavičke? Šéf SFZ Kováčik potvrdil, že pôjde o zahraničného trénera © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.