Pondelok, 13. júl 2020
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Kluby Premier League chcú dokončiť sezónu, kedy by mohli pokračovať ešte nevedia

 Webnoviny  18. apríl 2020  25
Kluby Premier League chcú dokončiť sezónu, kedy by mohli pokračovať ešte nevedia

18.4.2020 (Webnoviny.sk) - Zástupcovia klubov anglickej futbalovej Premier League v piatok diskutovali o ďalšom postupe v súvislosti s možným pokračovaním rozohranej sezóny. Vyjadrili odhodlanie odohrať zvyšných 92 zápasov, ale ďalšia dôležitá otázka zostala nezodpovedaná.

Termíny sú iba orientačné


Ide o termín, kedy by najneskôr sezóna mohla pokračovať. Predmetom diskusie mal byť 30. jún, no v súčasnosti sú podľa vedenia súťaže všetky termíny iba orientačné.

"Aktívne spolupracujeme so zúčastnenými stranami vrátane vysielacích partnerov. Našim cieľom je zabezpečiť, aby sme mohli pokračovať, keď to bude bezpečné a s plnou podporou vlády. Zdravie a blaho hráčov, trénerov, manažérov, pracovníkov klubov a fanúšikov sú našou prioritou. Súťaž bude môcť pokračovať len ak to umožnia lekárske autority," cituje oficiálne vyhlásenie web BBC Sport.

Dejiskom by bolo Wembley


Premier League je pre šíriaci sa koronavírus pozastavená od 13. marca a jej osud zostáva naďalej otázny.

Začiatkom týždňa britský denník The Times uviedol, že jedným z dejísk zostávajúcich zápasov by mohlo byť londýnske Wembley, kde by sa denne odohrali až štyri zápasy bez účasti divákov.

Pokračovanie sezóny by uvítali najmä na Anfield Road, keďže jednoznačným lídrom tabuľky je FC Liverpool. Ten naposledy získal domáci titul v roku 1990.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk - Kluby Premier League chcú dokončiť sezónu, kedy by mohli pokračovať ešte nevedia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.