Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,7 °C
Mimoriadne správy

Kilde v rýchlosti 145 km/h vyletel z trate a mal ťažký pád, Shiffrinovej partnera do nemocnice odvážal vrtuľník (video+foto)

 Webnoviny  13. január 2024  112  
Kilde v rýchlosti 145 km/h vyletel z trate a mal ťažký pád, Shiffrinovej partnera do nemocnice odvážal vrtuľník (video+foto)

13.1.2024 (SITA.sk) - Nórsky zjazdár Aleksander Aamodt Kilde pre pád nedokončil sobotňajší zjazd v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom Wengene.

Kilde v rýchlosti 145 km/h vyletel z trate tesne pred cieľom a odhodilo ho do ochranného oplotenia. Podľa prvých informácií si dvojnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf v SP vážne poranil pravú nohu a po zdĺhavom ošetrení priamo v cieľovom priestore ho vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aleksander Aamodt Kilde mal vo Wengene ťažký pád (fotografie)

Dlhodobý partner líderky ženského svetového pohára Mikaely Shiffrinovej urobil chybu v nájazde do záverečnej sekcie v tvare písmena S a nezvládol následnú ľavotočivú zákrutu.Deň predtým skončil v super G tretí a vo štvrtok bol tretí aj v skrátenom zjazde na slávnom Lauberhorne. A to aj napriek tomu, že v predchádzajúcich dňoch hlásil zdravotné problémy s dýchaním. Zo svojich 21 víťazstiev vo svetovom pohári Kilde dosiahol dva práve vo Wengene. Pred dvoma rokmi tam triumfoval v zjazde a pred rokom v super G.Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024, Wengen
Zdroj: SITA.sk - Kilde v rýchlosti 145 km/h vyletel z trate a mal ťažký pád, Shiffrinovej partnera do nemocnice odvážal vrtuľník (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.