Utorok, 22. október 2019
Prevažne slnečno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Jágr porušil hokejové pravidlá a súťažný poriadok, jeho Kladno zaplatí kurióznu pokutu

 Webnoviny  24. september 2019  66
Jágr porušil hokejové pravidlá a súťažný poriadok, jeho Kladno zaplatí kurióznu pokutu

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Nový klub slovenského reprezentačného brankára Denisa Godlu, v ktorom pôsobia aj ďalší dvaja Slováci Martin Réway a Ladislav Romančík, dostal v najvyššej českej hokejovej súťaži kurióznu pokutu.

Stále hrajúca hokejová legenda


Ako informuje portál hokej.cz, tím Rytíři Kladno musí zaplatiť 6000 Kč (približne 232 eur) za to, že majiteľ klubu a stále hrajúca legenda svetového hokeja Jaromír Jágr absolvoval rozkorčuľovanie pred súbojmi proti Karlovým Varom a Vítkoviciam bez prilby.

"Prišlo k porušeniu hokejových pravidiel a súťažného poriadku. V prvom prípade Kladnu ukladáme pokutu 2000 korún, v druhom, pri jeho opakovaní finančnú pokutu 4000 korún," uvádza sa v správe disciplinárky českej extraligy.

Šéf disciplinárky Viktor Ujčík pripomenul, že článok 34 pravidiel ukladá povinnosť mať počas rozkorčuľovania aj zápasu riadne upevnenú hokejovú prilbu.

Chránia zdravie hráčov


"Uvedené opatrenie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) je odôvodnené nutnosťou chrániť zdravie hráčov nielen počas zápasov, ale aj počas rozkorčuľovania, kedy môže dôjsť k zásahu hlavy pukom a vážnym zdravotným následkom," vysvetlil Ujčík.

V prípade Jaromíra Jágra to boli úvodné dve stretnutia sezóny, v ktorých nastúpil. Jeho Kladno doteraz získalo len jeden bod a je predposledné, v piatok nastúpi na ľade bezbodového Zlína.

Viac k témam: Česká extraliga, pokuta, Rytíři Kladno
Zdroj: Webnoviny.sk - Jágr porušil hokejové pravidlá a súťažný poriadok, jeho Kladno zaplatí kurióznu pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.