Nedeľa, 25. júl 2021
Zamračené  17,3 °C
Mimoriadne správy

Hokejové kluby sa možno dočkajú návratu fanúšikov na štadióny. Šatan verí, že sa tak stane v extraligovom finále

 Webnoviny  25. apríl 2021  94
Hokejové kluby sa možno dočkajú návratu fanúšikov na štadióny. Šatan verí, že sa tak stane v extraligovom finále

25.4.2021 (Webnoviny.sk) - Po futbalovej Únii ligových klubov (ÚLK) pripravuje návrat fanúšikov na štadióny aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Ako uviedol web hockeyslovakia.sk, predstavitelia zväzu v tomto období pracujú s členmi konzília odborníkov, Slovenskou akadémiou vied a Úradom verejného zdravotníctva SR na príprave projektu „Návrat fanúšikov“.

"V poslednom týždni sme komunikovali s konzíliom odborníkov a Úradom verejného zdravotníctva SR o splnení všetkých potrebných povinností a opatrení pri organizácii hromadného podujatia za účasti divákov, aby sme našich finalistov extraligy mohli odmeniť prítomnosťou ich fanúšikov na tribúnach. Pevne veríme, že organizačne všetko splníme a ÚVZ nám toto v blízkej dobe umožní," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Viac o téme: Koronavírus



Cieľom spomenutého projektu je "definovať podmienky konania rizikových hromadných podujatí v rôznych fázach pandémie a zároveň si v praxi overiť efektivitu a vykonateľnosť skríningového testovania pred hromadným podujatím s použitím rôznych typov testov".

Keďže času nie je nazvyš, úspešnosť projektu si bude vyžadovať rýchle zasadnutie Ligovej rady extraligy. "Aby sme dali všetkým zainteresovaným subjektom a klubom dostatok času na prípravu, budeme sa na Ligovej rade zaoberať návrhom posunu začiatku finále o dva dni. Všetko by sa malo vyjasniť v priebehu najbližších dní," dodal Šatan.

Viac k témam: fanúšikovia, hokej, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Hokejové kluby sa možno dočkajú návratu fanúšikov na štadióny. Šatan verí, že sa tak stane v extraligovom finále © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.