Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Hokejová Liga majstrov už pozná 26 účastníkov, miestenku v súťaži môže získať Poprad alebo Zvolen

 Webnoviny  26. apríl 2021  85
Hokejová Liga majstrov už pozná 26 účastníkov, miestenku v súťaži môže získať Poprad alebo Zvolen

26.4.2021 (Webnoviny.sk) - V hokejovej Lige majstrov pre nasledujúcu sezónu je známych už 26 z 32 účastníkov. V hre je teda už len šesť miesteniek a jednu z nich získa slovenský šampión - HK Poprad alebo HKM Zvolen.

Okrem toho ešte nie je známe meno jedného účastníka z Dánska a pribudne aj po jednom tíme z Česka, Nemecka, Švajčiarska a Švédska. V ročníku 2020/2021 sa hokejová LM nehrala pre pandémiu koronavírusu. V minulosti Slovensko v tejto súťaži zastupovali už Košice, Nitra aj Banská Bystrica.

Najviac tímov bude mať Švédsko


Právo na najvyšší počet tímov má Švédsko, keďže z tejto krajiny pochádza aj víťaz ostatnej edície FC Frölunda. "Indiáni" z Göteborgu doteraz ovládli štyri zo šiestich ročníkov LM a ako obhajca titulu majú istý štart aj v sezóne 2021/2022. Zo SHL si už istotu účasti v LM zabezpečili aj Växjö, Rögle a Leksand.

Na základe úspešnosti tímov v tejto súťaži dodajú do LM päť účastníkov aj Švajčiari, medzi kvartetom už kvalifikovaných družstiev sú Zug, Lugano, Fribourg a Lausanne.

Česi majú istotu dvoch klubov


Po štyri kolektívy sa v LM 2021/2022 predstavia z Fínska a Nemecka. Fíni budú mať v súťaži víťaza základnej časti Lukko Rauma, ale aj IFK Helsinki, TPS Turku a Tapparu Tampere, Nemci zase Mannheim, Eisbären Berlín aj Mníchov. Z Česka už majú istotu Sparta Praha a Třinec, z nadnárodnej Ice Hockey League sú to talianske Bolzano a z Rakúska Klagenfurt a Salzburg.

Účasť v LM 2021/2022 si zabezpečil aj víťaz Kontinentálneho pohára 2019/2020 dánsky tím SönderjyskE a právo účasti získa ešte jeden klub z tejto krajiny. Bielorusko bude zastupovať majstrovský Junosť Minsk, Francúzsko víťaz základnej časti Rouen, Veľkú Britániu šampión ešte z ročníka 2019/2020 waleský Cardiff Devils, Nórsko druhýkrát v histórii Frisk Asker a Poľsko majstrovské Jastrzebie.

Viac k témam: hokej, hokejová Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk - Hokejová Liga majstrov už pozná 26 účastníkov, miestenku v súťaži môže získať Poprad alebo Zvolen © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.