Streda, 3. marec 2021
Slnečno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Hokejisti Detvy budú mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, hráčov povedie Ernest Bokroš

 Webnoviny  25. jún 2020  114
Hokejisti Detvy budú mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, hráčov povedie Ernest Bokroš

25.6.2020 (Webnoviny.sk) - Trénerom hokejistov Detvy bude v nasledujúcej sezóne Ernest Bokroš. Informáciu priniesol facebook Šport v RTVS. Na uvedenom poste nahradil Josefa Tureka.

"Rozhodoval som sa medzi dvoma trénermi - doterajším koučom Pepom Turekom a Ernestom Bokrošom. Vyšlo to tak, že nás povedie Ernest Bokroš," povedal šéf detvianskeho hokeja Róbert Ľupták.

Bokrošove predchádzajúce pôsobenie


Šesťdesiatročný Bokroš je známy najmä z postu kouča reprezentácie Slovenska do 20 rokov, v minulosti pracoval aj ako asistent pri reprezentačnom A-tíme SR. Bol pri zlatej medaile na MS 2002 v Göteborgu aj striebre na MS 2000 v Petrohrade.

Na klubovej úrovni pôsobil vo Zvolene, Slovane Bratislava, Zlíne, Vítkoviciach či Českých Budějoviciach, ako asistent aj v Trenčíne. Majstrovské tituly získal v Slovane, Zvolene aj Zlíne.

Vyššie ciele Detvy


"Ponúk nebolo až toľko, ale bolo z čoho vyberať. Pán Ľupták prišiel za mnou s konkrétnymi vecami a cieľmi. Dohodli sme sa a ciele v Detve budú v ďalšej sezóne vyššie," povedal Bokroš vo videu RTVS.

Viac k témam: koučing, tréner
Zdroj: Webnoviny.sk - Hokejisti Detvy budú mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, hráčov povedie Ernest Bokroš © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.