Štvrtok, 20. január 2022
Zamračené  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Hokejisti Banskej Bystrice budú mať nového majiteľa, klub získajú bývalí hráči

 Webnoviny  15. máj 2021  106
Hokejisti Banskej Bystrice budú mať nového majiteľa, klub získajú bývalí hráči

15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ešte v máji by malo prísť k zmene vlastníka extraligového hokejového klubu HC '05 Banská Bystrica. Aktuálny majoritný vlastník Juraj Koval stojí na čele klubu od jeho vzniku v roku 2005, predáva ho teda po 16 rokoch.

Podpísali memorandum


Ako informuje klub na svojom webe, majiteľmi sa stanú bývalí hokejisti z Banskej Bystrice, ktorí práve v tomto klube hokejovo vyrástli. To má fanúšikov "baranov" uistiť, že po predaji klubu mesto spod Urpína nepríde o najvyššiu domácu hokejovú súťaž.

"Procesu zmeny majiteľa HC '05 predchádzali viaceré rokovania súčasných akcionárov so záujemcami o kúpu vlastníckych podielov, nielen o podmienkach predaja klubu "baranov", ale najmä vízie jeho ďalšieho rozvoja. Už na začiatku mája došlo k podpisu memoranda, na základe ktorého začal časovo náročnejší právny proces prevzatia celej spoločnosti," referuje web hc05.sk.

Rekonštrukcia štadióna ide podľa plánu


Hokejisti Banskej Bystrice v minulosti trikrát získali slovenský titul, v sezóne 2020/2021 však v základnej časti obsadili 10. priečku a v predkole play-off vypadli s Trenčínom.

"Dobrou správou pre fanúšikov bystrického hokeja je, že práce na komplexnej rekonštrukcii zimného štadióna postupujú podľa plánu. Znamená to, že v priebehu ďalšej sezóny budú môcť zápasy sledovať z hľadiska novozrekonštruovaného zimného štadióna. Obe vynovené haly budú naozaj športovým stánkom 21. storočia a bude tu viacero možností vychutnať si vynikajúce výkony domácich hráčov v napínavých súbojoch najvyššej súťaže. Vedenie mesta už rokovalo s budúcimi majiteľmi hokejového klubu a na spoločnom stretnutí deklarovali spoločnú ambíciu prilákať na banskobystrický hokej čo najväčší počet divákov. HC '05 tak bude pokračovať v dlhoročnej hokejovej tradícii v Banskej Bystrici s novými majiteľmi vo vynovenom štadióne. Po zavŕšení predaja klubu sa predstaví manažment HC '05 verejnosti i médiám, ale predovšetkým fanúšikom," uvádza správa na webe hokejového klubu z Banskej Bystrice.

Viac k témam: hokej, hokejový klub, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Hokejisti Banskej Bystrice budú mať nového majiteľa, klub získajú bývalí hráči © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.