Streda, 28. september 2022
Polojasno  9 °C
Mimoriadne správy

Hlavný partner SZĽH kritizuje rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL a ich reprezentáciou Slovenska

 Webnoviny   9. september 2022  34
Hlavný partner SZĽH kritizuje rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL a ich reprezentáciou Slovenska

9.9.2022 (Webnoviny.sk) - Štvrtkové rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), že hráči z ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) môžu naďalej bez obmedzenia reprezentovať Slovensko, sa nepáči hlavnému partnerovi zväzu, spoločnosti Orange Slovensko. Informáciu priniesol web Sportnet.

Výrazné znepokojenie


"Rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) nás výrazne znepokojilo, pričom o spomínanom kroku sme neboli vopred informovaní. Situácia na Ukrajine nám nie je ľahostajná. SZĽH sme kontaktovali, vyjadrili svoje znepokojenie a o tejto situácii budeme ďalej diskutovať so zámerom, aby toto rozhodnutie prehodnotili," reagoval za Orange manažér korporátnych vzťahov Tomáš Palovský.

Na súpiskách tímov KHL momentálne figuruje sedem slovenských hokejistov: Michal Krištof (Admiral Vladivostok), Christián Jaroš (Avangard Omsk), Samuel Buček (Neftechimik Nižnekamsk), Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Patrik Rybár (Spartak Moskva), Adam Húska (Torpedo Nižnij Novgorod).

KHL financujú ruské štátne podniky


Partner SZĽH nesúhlasí s rozhodnutím uvedených hokejistov nevylúčiť z národného tímu.

KHL financujú ruské štátne podniky. Už skôr hokejové zväzy v Česku, Fínsku, Švédsku či Francúzsku prijali rozhodnutie, že hokejisti z klubov KHL nemôžu reprezentovať svoju krajinu. Dôvodom je, že Rusko vo februári 2022 s pomocou Bieloruska vojensky napadlo Ukrajinu a stále vedie boje na území geografického suseda Slovenska.

Aj kluby KHL sa hlásia k podpore súčasného ruského prezidenta Vladimira Putina. Podľa SZĽH uvedení legionári neporušujú medzinárodné dohody ani slovenské zákony, preto ich chce naďalej pozývať na akcie národného tímu. Zväzu sa tiež nepáčia "útoky a nevraživosť voči športovcom", ktoré považuje za neakceptovateľné rovnako ako je podľa SZĽH neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlavný partner SZĽH kritizuje rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL a ich reprezentáciou Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.