Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,7 °C
Mimoriadne správy

HKM Zvolen prišiel o Huntebrinkera, produktívny legionár prekvapujúco ukončil kariéru

 Webnoviny  19. jún 2023  176  
HKM Zvolen prišiel o Huntebrinkera, produktívny legionár prekvapujúco ukončil kariéru

19.6.2023 (SITA.sk) - Úradujúci slovenský hokejový vicemajster HKM Zvolen sa v sezóne 2023/2024 nemôže spoľahnúť na amerického centra Michaela Huntebrinkera.

Tridsaťročný útočník síce mal pokračovať pod Pustým hradom aj v nasledujúcom ročníku, situácia sa však zmenila a ďalšie hokejové zápasy už nepridá - na Slovensku ani nikde inde.

Pracovná ponuka, ktorá sa neodmieta


Dostal som pracovnú ponuku, ktorá sa už možno nezopakuje a vzhľadom na môj vek som sa ju rozhodol akceptovať a rozlúčiť sa s hokejom," uviedol Huntebrinker v rozhovore pre oficiálny web HKM Zvolen a pokračoval: „Vo Zvolene som sa cítil dobre, páčilo sa mi prostredie, vytvorené podmienky aj fungovanie organizácie HKM. Tešil som sa na novú sezónu, ale musím myslieť aj na budúcnosť. HKM Zvolen bude teda klubom, za ktorý som odohral svoj posledný zápas."

V sezóne 2022/2023 odohral Američan za HKM spolu 50 zápasov základnej časti s bilanciou 13 gólov a 37 asistencií, v play-off pridal 17 štartov a 7 bodov (3+4). Do Zvolena prišiel po roku v rakúskom Innsbrucku a krátkej zastávke vo Švajčiarsku, pred letom 2021 hral iba v zámorí v ECHL a krátko aj v AHL.

Odišiel príliš skoro


Pod Pustým hradom sa musia vyrovnať s odchodom produktívneho legionára.

Michael naplnil naše predstavy, boli sme s jeho službami spokojní. Preto sme sa s ním dohodli už v priebehu minulej sezóny na pokračovaní spolupráce a mali sme tým vyriešený post prvého či druhého centra. Spoliehali sme sa na jeho prínos mužstvu. Mike je rozumný muž a myslel aj na budúcnosť svojej rodiny po skončení kariéry. Prišlo to však z nášho pohľadu príliš skoro. Nezostáva nám ale nič, len rešpektovať jeho rozhodnutie a popriať mu veľa úspechov v 'civilnom' živote. Samozrejme sme okamžite museli zareagovať, náhrada za Hunterbrinkera je už v riešení a bude predstavená hneď po podpise zmluvy," uviedol generálny manažér zvolenského klubu Ladislav Čierny.

Viac k témam: AHL, Hokejový klub, Koniec kariéry, odchod z tímu
Zdroj: SITA.sk - HKM Zvolen prišiel o Huntebrinkera, produktívny legionár prekvapujúco ukončil kariéru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.