Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  19,2 °C
Mimoriadne správy

HC Slovan Bratislava je v karanténe, koronavírus potvrdili u 18 hráčov aj v realizačnom tíme

 Webnoviny  14. október 2020  107
HC Slovan Bratislava je v karanténe, koronavírus potvrdili u 18 hráčov aj v realizačnom tíme

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ďalší klub najvyššej slovenskej hokejovej súťaže musel dočasne prerušiť svoju činnosť, v Slovane Bratislava totiž testy odhalili 23 osôb s koronavírusom. Ako informuje oficiálny web "belasých", ide o osemnástich hráčov a piatich členov realizačného tímu.

"Na základe tejto skutočnosti vedenie HC Slovan Bratislava s okamžitou platnosťou prerušilo tréningový proces a požiada SZĽH a Ligovú radu Tipos extraligy o odloženie svojich najbližších zápasov, minimálne duelov proti HKM Zvolen a MHk 32 Liptovský Mikuláš," uvádza sa v správe na webe Slovana.

Prvé mužstvo Slovana automaticky putovalo do karantény a jej dĺžku určí Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava. "Z pozitívne testovaných nemá väčšina žiadne príznaky, niektorí však vykazovali v posledných dňoch mierne symptómy ochorenia," informoval Slovan.

V hokejovej Tipos extralige sa v predchádzajúcom období ocitlo v karanténe niekoľko jej účastníkov - Nové Zámky, Košice, Miškovec, Liptovský Mikuláš, Michalovce a v utorok aj Poprad.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - HC Slovan Bratislava je v karanténe, koronavírus potvrdili u 18 hráčov aj v realizačnom tíme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.