Utorok, 2. marec 2021
Jasno  5,5 °C
Mimoriadne správy

Dokončí sa Giro d’Italia 2020 podľa plánu? Situácia je taká, aká je, hovorí Peter Sagan

 Webnoviny  14. október 2020  111
Dokončí sa Giro d’Italia 2020 podľa plánu? Situácia je taká, aká je, hovorí Peter Sagan

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Okrem skvelého výkonu a suverénneho víťazstva Petra Sagana v 10. etape Giro d'Italia rezonuje vo fanúšikovských aj odborných kruhoch ešte jedna nemenej zaujímavá téma. Dokončí sa vôbec aktuálna edícia Giro d'Italia podľa plánu?

Nastolili sa otázky o priepustnosti "bubliny"


Pozitívne testy na koronavírus Stevena Kruijswijka, Michaela Matthewsa či zamestnancov viacerých tímov mali za následok predčasný odchod domov pre všetkých členov zoskupení Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma a rovnaký krok zvažujú aj niektorí ďalší.

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etápNastavili tým ostré zrkadlo organizácii pretekov, ktorým patrí v cyklistickej hierarchii druhá priečka hneď za Tour de France.

"Momentálne sme v bode, keď sa to celé vymyká z rúk. Nastolili sa otázky o priepustnosti 'bubliny' na Giro d'Italia a už aj o tom, či preteky vydržia až do samého konca. Nikto nechce, aby boli preteky predčasne ukončené. Vzhľadom na pribúdajúce pozitívne testy to však úplne nemožno vylúčiť," napísal špecializovaný portál Cyclingnews.

V hoteloch boli aj bežní ľudia


Viacerí jazdci sa už na začiatku pretekov posťažovali, že v hoteloch, v ktorých bývajú, nie sú dostatočne izolovaní od verejnosti. "Náš tím vyvinul veľké úsilie, aby sme dostali oddelené jedálne, ale na chodbách a vo vstupnej hale sa stretneme s množstvom ubytovaných hostí," uviedol pre portál VeloNews jazdec Chad Haga z tímu Sunweb.

"Bolo pre nás šokujúce vidieť v hoteli bežných hostí. Už vtedy sme si začali klásť otázky, či prijímajú všetky potrebné opatrenia. Môžete robiť čokoľvek pre svoju bezpečnosť a ochranu pred vírusom, ale presne toto je slabé miesto, ktoré môže pochovať celú našu snahu," dodal Američan, aktuálne 66. muž celkového poradia pretekov.

Jeho krajan Brandon McNulty (UAE Team Emirates) finišoval v utorkovej etape hneď za Saganom na 2. mieste a má podobný názor ako Haga: "Teraz je možné všetko. Aj to, že každý nový deň na Gire bude zároveň aj posledný. Všetci to tak cítime. Zároveň však vieme, že bezpečnosť je najdôležitejšia pre všetkých. Nielen pre cyklistov, ale aj ľudí v Taliansku."

Zlá situácia sa netýka iba cyklistiky


Peter Sagan na margo tohto problému menej kriticky pre Cyclingnews povedal: "Situácia je taká, aká je. V súčasnej situácii môžeme byť vôbec radi, že súťažíme. Niekoľko pretekov už po reštarte sezóny zrušili ako tie v Holandsku. Čo teda môžem na to povedať? Myslím si, že organizátori robia všetko, aby nás chránili. Sme vo vnútri bubliny, ale nechcem na to príliš myslieť. Je to niečo, čo nemôžeme zmeniť. Môžeme len nosiť masky a umývať si ruky."

Majiteľ 114 triumfov v profikariére na ceste všeobecnejšie doplnil, že súčasná zlá pandemická situácia sa netýka iba cyklistiky alebo športu, ale zasiahla celý svet. "Ste v tom aj vy novinári, zatvorené reštaurácie, celá populácia. Tých problémov vo svete je veľmi veľa. My však stále jazdíme, čiže sme tí poslední, ktorí by sa mali sťažovať," doplnil Sagan.

Viac k témam: Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dokončí sa Giro d’Italia 2020 podľa plánu? Situácia je taká, aká je, hovorí Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.