Štvrtok, 25. február 2021
Slnečno  6,4 °C
Mimoriadne správy

Harmonogram súťaží na olympiáde v Tokiu má ostať nezmenený, organizátori chcú znížiť náklady

 Webnoviny  17. apríl 2020  125
Harmonogram súťaží na olympiáde v Tokiu má ostať nezmenený, organizátori chcú znížiť náklady

17.4.2020 (Webnoviny.sk) - Odložené olympijské hry v Tokiu budú mať v budúcom roku zrejme rovnaký časový harmonogram súťaží ako tie, ktoré sa mali uskutočniť v pôvodnom tohtoročnom termíne. Je to jeden zo záverov štvrtkového zasadnutia Koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru pre OH 2020.

Znamená to, že pôvodné dejiská súťaží zostanú v platnosti aj pre termín 23. 7. - 8. 8. 2021. Ak s tým budú súhlasiť obe strany. Organizátori v najbližších dňoch vstúpia do nových rokovaní s vlastníkmi jednotlivých športových arén, aby s nimi vyjednali nové nájomné zmluvy.

Viac o téme: Koronavírus


Pôvodný termín olympijských hier 24. 7. - 9. 8. 2020 padol za obeť celosvetovej pandémii koronavírusu. "Časový harmonogram hier v roku 2021 chceme predstaviť do konca apríla. V rozhovoroch na túto tému budeme klásť dôraz na zníženie nákladov spojených s presunom jednotlivých súťaží," uviedol šéf Koordinačnej komisie MOV John Coates v tlačovej správe organizátorov OH.

Predseda organizačného výboru tokijských hier Joširo Mori už niekoľko dní po ich oficiálnom odložení o jeden rok vyhlásil: "Zriadili sme pracovnú skupinu s názvom 'Nový začiatok', ktorá sa zameria na riešenie nových výziev v súvislosti s odkladom olympijských hier. Verím, že sa nám všetko podarí splniť aj v súčinnosti s koordinačnou skupinou MOV a ďalšími zúčastnenými stranami."

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Harmonogram súťaží na olympiáde v Tokiu má ostať nezmenený, organizátori chcú znížiť náklady © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.