Nedeľa, 26. september 2021
Jasno  13,8 °C
Mimoriadne správy

Hamšíkov prestup môže viac pokaziť ako napraviť, tvrdí bývalý švédsky reprezentant

 Webnoviny   9. marec 2021  67
Hamšíkov prestup môže viac pokaziť ako napraviť, tvrdí bývalý švédsky reprezentant

9.3.2021 (Webnoviny.sk) - Príchod Mareka Hamšíka do IFK Göteborg nebude mať pre tento švédsky klub z dlhodobého hľadiska žiadny význam. Myslí si to niekdajší švédsky reprezentant a momentálne televízny expert Anders Svensson.

Podľa bývalého hráča Southamptonu a Elfsborgu Hamšík prišiel na sever Európy na krátkodobý konktrakt, aby získal hernú prax a jemu to reálne pomôže. Lenže z klubového pohľadu bude mať jeho angažmán aj negatíva po počiatočnej fanúšikovskej eufórii z príchodu legendy SSC Neapol.

Klubizmus mu do hlavy nedostanete


"Nemyslím si, že toto je prestup, keď hráčovi záleží na klube, do ktorého prišiel. Hamšík je veľmi dobrý hráč a mladí sa od neho môžu učiť na tréningoch. Z dlhodobého hľadiska to však klubu nič neprinesie. Hamšík bude myslieť najmä na svoje potreby, aby odohral čo najviac zápasov pred majstrovstvami Európy. Klubizmus mu za tak krátky čas do hlavy nedostanete," uviedol Anders Svensson, 148-násobný švédsky reprezentant, pre Sportbladet.

Štyridsaťštyriročný účastník dvoch majstrovstiev sveta a dvoch majstrovstiev Európy chápe, že príchod Hamšíka do Göteborgu je momentálne veľká vzpruha pre tradičný klub, ktorému sa v poslednom čase nedarilo podľa predstáv.

Svensson však tvrdí, že krátkodobé riešenia sa vo finále nevyplácajú. "Je také ľahké stať sa jednookým a zrazu nadobudnúť pocit, že ste kandidátom na titul. Myslím si, že tímu 'Blaavitt' to teraz hrozí. Získať veľkého hráča na krátky čas je lákavé, ale môže viac pokaziť ako napraviť. Opatrnosť je teda namieste," dodal Svensson.

Tímu sa príliš nedarí


Hamšík v nedeľu pricestoval do Göteborgu a o deň neskôr s účastníkom Allsvenskan podpísal zmluvu do konca augusta 2021. IFK Göteborg je 18-násobný švédsky majster, ale zatiaľ posledný titul získal už pred 14 rokmi. Vo vlaňajšej sezóne sa tímu z prístavného mesta nedarilo podľa predstáv a v 16-člennej švédskej najvyššej súťaž obsadil až 12. miesto.

Vo Švédsku sa hrá opačným systémom (jar - jeseň) ako vo väčšine európskych krajín. Najvyššia súťaž sa začne 10. apríla a IFK Göteborg sa v 1. kole predstaví na trávniku Örebra. Do začiatku júnových majstrovstiev Európy Švédi odohrajú osem ligových kôl, takže Hamšík by mal nadobudnúť aspoň akú-takú hernú prax.

Slovenská reprezentácia ho potrebuje aj v blížiacej sa kvalifikácii MS 2022, ktorá sa začne už tento mesiac. Slováci odohrajú prvé tri zápasy v H-skupine na Cypre (24. 3.) a doma proti Malte (27. 3.) a Rusku (30. 3.).

Viac k témam: kontrakt, prestup
Zdroj: Webnoviny.sk - Hamšíkov prestup môže viac pokaziť ako napraviť, tvrdí bývalý švédsky reprezentant © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.