Streda, 29. máj 2024
Polojasno  17,6 °C
Mimoriadne správy

Futbalový zápas medzi ukrajinským SC Dnipro-1 a Spartakom Trnava je rizikový, polícia bude pripravená (foto)

 Webnoviny  29. august 2023  263  
Futbalový zápas medzi ukrajinským SC Dnipro-1 a Spartakom Trnava je rizikový, polícia bude pripravená (foto)

29.8.2023 (SITA.sk) - Futbalový zápas Európskej konferenčnej ligy medzi ukrajinským SC Dnipro-1 a Spartakom Trnava, ktorý sa bude hrať vo štvrtok v Košiciach, bol jeho organizátorom vyhlásený za rizikový.

Zvýšený počet policajtov


Veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o navýšení počtu policajtov pri zabezpečení verejného poriadku.

Do výkonu služby budú podľa hovorkyne košickej polície Jany Mésarovej velení policajti rôznych útvarov v pôsobnosti okresných riaditeľstiev Košického kraja, Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, útvarov v pôsobnosti Prezídia Policajného zboru i ďalších krajských riaditeľstiev v rámci Slovenska. Zvýšený počet policajtov bude v uliciach mesta a v okolí štadióna už od poobedných hodín.

„Do blízkeho okolia štadióna bude vstup možný len s platnou vstupenkou, ktorá je evidovaná na meno a priezvisko osoby. Vozidlá odporúčame zaparkovať na priľahlých veľkokapacitných parkoviskách. Fanúšikom odporúčame využiť mestskú hromadnú dopravu,“ informovala Mésarová.

Dopravné obmedzenia


V okolí Košickej futbalovej arény musia vodiči rátať od 16:00 s dopravnými obmedzeniami. O ukončení bezpečnostných opatrení polícia rozhodne na základe vývoja aktuálnej situácie v meste.

Polícia pripomína, že cieľom prijatých bezpečnostných opatrení je primárne zabezpečiť ochranu verejného poriadku v Košiciach, ochranu života, zdravia a majetku osôb tak, aby sa všetci obyvatelia či návštevníci metropoly východu cítili bezpečne.

Budeme dohliadať na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky pred, počas a po skončení futbalového zápasu.

Príslušníci Policajného zboru budú po celý čas bezpečnostných opatrení situáciu v cestnej premávke priebežne monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení operatívne reagovať.


Odveta play-off Európskej konferenčnej ligy medzi SC Dnipro-1 a Spartakom Trnava má úvodný výkop v Košickej futbalovej aréne naplánovaný o 20:00.

V prvom vzájomnom zápase, ktorý sa hral minulý týždeň v Trnave, sa zrodila remíza 1:1. Dnipro-1 našlo pre vojnový konflikt na Ukrajine svoj dočasný domov práve v Košiciach.Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Európska konferenčná liga 2023/2024, play off
Zdroj: SITA.sk - Futbalový zápas medzi ukrajinským SC Dnipro-1 a Spartakom Trnava je rizikový, polícia bude pripravená (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.