Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  24,9 °C
Mimoriadne správy

Futbalový svet prišiel o svoju legendu, zomrel argentínsky virtuóz Diego Maradona

 Webnoviny  25. november 2020  116
Futbalový svet prišiel o svoju legendu, zomrel argentínsky virtuóz Diego Maradona

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 60 rokov v stredu 25. novembra 2020 odišiel na večnosť legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona. V úvode novembra podstúpil na súkromnej klinike v Olivos operáciu mozgu a od 12. novembra bol v domácom liečení.

Zo zákroku sa zotavoval v jeho dome na severe Buenos Aires, kde bol v opatere starších dcér Dalmy a Gianniny.

Problémy počas zápasu


Majster sveta z roku 1986 či dvojnásobný šampión talianskej Serie A s SSC Neapol bol v deň svojich 60. narodenín (30.10.2020) na majstrovskom zápase svojho tímu Gimnasia proti Patronato, ktorý sa skončil hladkým triumfom 3:0 jeho zverencov.

Avšak niekdajšia futbalová superstar sa zo zápasu porúčala ešte pred koncom prvého polčasu, čo vyvolalo otázky o jej zdravotnom stave.

Subdurálny hematóm


Prvé príznaky hovoril o depresii, anémii a dehydratácii Maradonu, no vyšetrenia potvrdili, že má subdurálny hematóm, ktorý bolo potrebné odstrániť, aby sa zabránilo krvácaniu na mozgu.

Maradona žil v meste La Plata od konca minulého roka, odkedy prevzal trénerské žezlo v klube Gimnasia y Esgrima.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Futbalový svet prišiel o svoju legendu, zomrel argentínsky virtuóz Diego Maradona © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.