Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Futbalové majstrovstvá sveta 2034 sa budú konať v Saudskej Arábii, potvrdil šéf FIFA Infantino

 Webnoviny   1. november 2023  200  
Futbalové majstrovstvá sveta 2034 sa budú konať v Saudskej Arábii, potvrdil šéf FIFA Infantino

1.11.2023 (SITA.sk) - V roku 2034 sa futbalové majstrovstvá sveta mužov uskutočnia v Saudskej Arábii. Prostredníctvom instagramu to potvrdil prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino.

Najbližšie MS v roku 2026


Strešný orgán svetového futbalu v utorok uviedol, že dostal oficiálny záujem o usporiadanie edície turnaja v roku 2034 od predstaviteľov Saudskej Arábie, a tiež od zástupcov Španielska, Portugalska, Maroka, Argentíny, Paraguaja a Uruguaja v súvislosti s MS 2030.

Najbližšie MS v roku 2026 sa uskutočnia v USA, Kanade a Mexiku. O štyri roky neskôr privítajú najlepšie reprezentácie sveta spomenuté tri krajiny - Španielsko, Portugalsko a Maroko, ktoré spoluorganizátorsky v rámci osláv storočnice MS podporí juhoamerické trio Argentína, Paraguaj a Uruguaj.

V roku 2034 bude „mundial“ samostatne organizovať Saudská Arábia. „Tri edície, päť kontinentov a desať krajín... To robí futbal skutočne globálnym. Bude to najväčšia šou na svete,“ napísal Infantino.

Dôkladné výberové konania


FIFA zároveň na svojom webe uviedla, že jej administratíva teraz bude viesť dôkladné výberové konania a hodnotiace procesy pre majstrovstvá sveta v rokoch 2030 a 2034. Kongres FIFA by mal usporiadateľské krajiny definitívne schváliť najneskôr do septembra budúceho roka.

„V súlade s predpismi bude administratíva FIFA viesť cielený dialóg s uchádzačmi, aby sa zabezpečilo, že budú doručené a vyhodnotené úplné a komplexné ponuky podľa minimálnych požiadaviek na usporiadanie, ktoré už predtým schválila Rada FIFA,“ uviedla FIFA vo vyhlásení.Viac k témam: Fifa World Cup, MS 2030, MS 2034
Zdroj: SITA.sk - Futbalové majstrovstvá sveta 2034 sa budú konať v Saudskej Arábii, potvrdil šéf FIFA Infantino © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.