Pondelok, 20. september 2021
Zamračené  5,3 °C
Mimoriadne správy

Finále ME vo futbale 2020 nebude pred plným hľadiskom, Talianski fanúšikovia však dostali výnimku

 Webnoviny   9. júl 2021  77
Finále ME vo futbale 2020 nebude pred plným hľadiskom, Talianski fanúšikovia však dostali výnimku

9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Angličania neuspeli so žiadosťou, aby sa na finálový zápas futbalových majstrovstiev Európy zvýšila kapacita londýnskeho štadióna Wembley zo 69-tisíc na maximum 90-tisíc divákov. Britská vláda nepovolila v tomto smere výnimku, keďže všetky reštrikčné opatrenia v boji s koronavírusom prestanú na ostrovoch platiť až týždeň po skončení kontinentálneho šampionátu.

"Vzhľadom na to, že sa v Anglicku očakáva zrušenie všetkých obmedzení 19. júla, niektorí fanúšikovia dúfali, že sa na finále európskeho šampionátu môže predtým vzťahovať výnimka. Je to omyl. Kapacita štadióna v Londýne sa meniť nebude," uviedol hovorca britskej vlády podľa webu orf.at.

Viac o téme: ME vo futbale 2020


"Toto je pilotný projekt vlády, ktorý sme mohli rozbehnúť len vďaka vysokému percentu zaočkovanosti obyvateľstva. V inom prípade by bolo na štadióne oveľa menej divákov," dodal hovorca.

ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky (video+foto)


Semifinále ME 2020 Anglicko - Dánsko (2:1 po predĺžení) videlo v stredu večer priamo na Wembley 64 950 divákov a rovnaký počet ľudí sa očakáva aj v nedeľu vo finále Anglicko - Taliansko. Albión sa do finále na vrcholnom futbalovom podujatí prebojoval prvýkrát od roku 1966, keď sa Anglicko rovnako na domácej pôde dosiaľ raz stalo majstrom sveta.

Na finálový duel ME úrady povolili vycestovať tisícke fanúšikov z Talianska. Predtým bola podpora tímov z iných krajín na Britských ostrovoch počas aktuálneho šampionátu striktne zakázaná. Nemcov a Dánov mohli vo vyraďovacej časti proti domácim futbalistom v Londýne podporovať len v Anglicku žijúci fanúšikovia týchto krajín.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Finále ME vo futbale 2020 nebude pred plným hľadiskom, Talianski fanúšikovia však dostali výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.