Streda, 29. jún 2022
Prevažne slnečno  28,5 °C
Mimoriadne správy

Filip Balaj odmietol ponuku z Ruska, žiadaný strelec odchádza do Poľska

 Webnoviny  23. máj 2021  190
Filip Balaj odmietol ponuku z Ruska, žiadaný strelec odchádza do Poľska

23.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský futbalista Filip Balaj (23) si doteraz obliekal dres FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble, ale to už neplatí. Od novej sezóny sa dohodol na trojročnej zmluve s tradičným účastníkom poľskej Ekstraklasy Cracoviou Krakov.

Záujem naprieč celým kontinentom


Pätnásťgólový strelec v najvyššej slovenskej súťaži bol na prestupovom trhu žiadaným artiklom. O služby bývalého hráča Nitry, Žiliny a aktuálne ViOnu bol záujem naprieč celým kontinentom, ba dokonca aj za jeho hranicami. Už v zime si mohol vyberať z viacerých konkrétnych ponúk, rozhodol sa však dokončiť sezónu v rodnom meste a tesne pred koncom súťažného ročníka povedal áno najstaršiemu futbalovému klubu v Poľsku.

"Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s mojou agentúrou podaril takýto prestup. Bolo tam viacero záujemcov, ale po zvážení všetkých aspektov som sa jednoznačne rozhodol pre Cracoviu. Z mojej strany preto panuje veľká spokojnosť a pevne verím, že som urobil správne rozhodnutie," povedal Filip Balaj pre web svojej zastupiteľskej agentúry Football Service Agency

Veľmi dobré dojmy z nového klubu


V piatok absolvoval v Krakove prehliadku a záverečné rokovanie v sprievode svojich zástupcov. "Prvé dojmy z klubu sú veľmi dobré. Príjemní ľudia a organizácia na vysokej úrovni. Už si len zaželať, aby som bol zdravý a mohol čo najviac hrávať. Verím, že s adaptáciou veľký problém nebude, pretože v klube pôsobí viacero hráčov, ktorých dobre poznám, a čo je najdôležitejšie, pred rokovaniami mi volal aj samotný tréner, ktorý ma veľmi chcel do mužstva," dodal Balaj.

Viac okolností ohľadom tohto prestupu prezradil hráčov agent Milan Lednický. "Sme radi, že Filip získal svoj prvý zahraničný angažmán. Už v zime sme mu sprostredkovali päť ponúk zo zaujímavých európskych líg. Vtedy sa ešte rozhodol dokončiť sezónu na ViOne, a tak sme sa sústredili na letný prestupový termín, keď sme získali ďalších konkrétnych záujemcov o jeho služby. Vo finále sa rozhodoval medzi ponukami z poľskej a ruskej prvej ligy. Rozhodol sa pre Cracoviu, s ktorou sme podpísali zmluvu na tri roky."

Viac k témam: prestup
Zdroj: Webnoviny.sk - Filip Balaj odmietol ponuku z Ruska, žiadaný strelec odchádza do Poľska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.