Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

FIFA povolila päť striedaní až do konca roka, nie však pre domáce súťaže s presahom do roku 2023

 Webnoviny  29. máj 2021  68
FIFA povolila päť striedaní až do konca roka, nie však pre domáce súťaže s presahom do roku 2023

29.5.2021 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vlani dočasne povolila v zápasoch päť striedaní namiesto troch, aby tým kompenzovala nahustený kalendár stretnutí počas pandémie koronavírusu a znížila riziko zranení hráčov.

Pôvodne táto úprava pravidla o striedaní mala platiť do konca sezóny 2020/2021, po novom však umožní trénerom vystriedať až piatich futbalistov až do konca roka 2022. Teda aj počas budúcoročných majstrovstiev sveta v Katare.

"Rozhodli sme sa na základe globálnej analýzy dopadu pandémie ochorenia COVID-19 na futbal," uviedla FIFA. Upozornila však, že v domácich súťažiach jednotlivých krajín, ktoré sa začnú v roku 2022 a ich záver je naplánovaný na rok 2023, už dočasná úprava pravidiel neplatí. Tam teda budú opäť v hre len tri striedania na jednej strane.

Aktuálne tréneri môžu v riadnom hracom čase vystriedať až päť futbalistov v jednom zápas, v prípade predĺženia majú k dispozícii ešte jednu hráčsku výmenu.

Viac k témam: Koronavírus, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - FIFA povolila päť striedaní až do konca roka, nie však pre domáce súťaže s presahom do roku 2023 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.