Utorok, 28. január 2020
Oblačno  0,7 °C
Mimoriadne správy

FC Liverpool nevylúčili z Anglického ligového pohára, klub musí zaplatiť mastnú pokutu

 Webnoviny   2. október 2019  126
FC Liverpool nevylúčili z Anglického ligového pohára, klub musí zaplatiť mastnú pokutu

2.10.2019 (Webnoviny.sk) - Úradujúci šampión Ligy majstrov FC Liverpool môže pokračovať v tomto ročníku Anglického ligového pohára, no dostal pokutu 200-tisíc libier.

Vylúčenie nebolo nutné


Dôvodom je neoprávnený štart 22-ročného Pedra Chirivellu v zápase šestnásťfinále proti Miltonu Keynes (2:0).

Španiel naskočil do zápasu v 63. min, keď vymenil Nabyho Keitu. "The Reds" dokonca hrozilo vylúčenie zo súťaže, ale napokon z tejto situácie vyviazli "iba" s pokutou.

Anglická futbalová liga (EFL) uviedla, že nie je potrebné vylúčiť Liverpool zo súťaže pre viacero poľahčujúcich faktorov. Klub z Anfield Road požiadal pred začiatkom sezóny asociáciu o pomoc v súvislosti so zaradením Chirivella do mužstva pre zápasy Premier League.

Zmrazená časť pokuty


"Porušenie bolo čiastočne spôsobené úlohami, s ktorými sa klub stretol pri zabezpečení správneho medzinárodného povolenia pri snahe zahrnúť hráča na súpisku. V dôsledku toho správna rada dospela k záveru, že najvhodnejšou sankciou je peňažná pokuta," cituje oficiálne vyhlásenie portál BBC.

Liverpool síce dostal pokutu 200-tisíc libier, no polovica z tejto sumy je zatiaľ "zmrazená". Klub ju bude musieť s ďalšími sankciami zaplatiť v prípade, že do konca nasledujúcej sezóny sa opäť previní voči pravidlám neoprávneným štartom hráča.

Každopádne, mužstvo pod vedením Jürgena Kloppa pokračuje v súťaži a 29. októbra ho na domácej pôde čaká zápas 4. kola s londýnskym Arsenalom.

Viac k témam: Anglický ligový pohár
Zdroj: Webnoviny.sk - FC Liverpool nevylúčili z Anglického ligového pohára, klub musí zaplatiť mastnú pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.