Pondelok, 3. október 2022
Väčšinou jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

FC Chelsea zakázal vstup na štadión svojmu fanúšikovi za rasistický útok voči Sonovi z Tottenhamu

 Webnoviny  21. august 2022  39
FC Chelsea zakázal vstup na štadión svojmu fanúšikovi za rasistický útok voči Sonovi z Tottenhamu

21.8.2022 (Webnoviny.sk) - Anglický futbalový klub FC Chelsea Londýn zakázal vstup na štadión Stamford Bridge až do odvolania svojmu fanúšikovi a držiteľovi sezónnej permanentky za údajný rasistický útok voči kórejskému futbalistovi Son Heung-minovi z konkurenčného Tottenhamu Hotspur. Incident sa mal udiať počas minulotýždňového zápasu 2. kola Premier League 2022/2023 medzi týmito klubmi (2:2).

"The Blues" spustili vyšetrovanie a podarilo sa im identifikovať priaznivca, ktorý zrejme z hľadiska nevhodne pokrikoval na Sona. Jeho zákaz vstupu na štadión platí zatiaľ na neurčitý čas, ale v minulosti už londýnsky klub vylúčil niekoľko fanúšikov zo svojho domovského stánku doživotne za prejavy rasizmu.

FC Chelsea Londýn v reakcii na najnovší incident chce v rámci svojej kampane "Nie nenávisti" uľahčiť divákom v hľadisku nahlasovanie rasistických prejavov.

Na zadnej strane každého sedadla na Stamford Bridge sú napísané inštrukcie, nespratných fanúšikov je možné nahlásiť pomocou textovej správy alebo čiarového kódu v smartfóne. Klub verí, že na základe čísla sedadla sa ľahšie identifikuje páchateľ a zvýši sa šanca, že ho chytia a potrestajú.

Viac k témam: Incident, Premier League, Stamford Bridge
Zdroj: Webnoviny.sk - FC Chelsea zakázal vstup na štadión svojmu fanúšikovi za rasistický útok voči Sonovi z Tottenhamu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.