Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

FC Barcelona predpokladá finančné straty, Messi a jeho spoluhráči budú mať nižší plat

 Webnoviny  23. marec 2020  75
FC Barcelona predpokladá finančné straty, Messi a jeho spoluhráči budú mať nižší plat

23.3.2020 (Webnoviny.sk) - Lídri futbalového tímu FC Barcelona na čele s Lionelom Messim sa dohodli s prezidentom klubu Josepom Mariom Bartomeuom na znížení platov. Dôvodom sú predpokladané klubové straty v súvislosti s prehlbujúcou sa pandémiou koronavírusu. Okrem Messiho sa na schôdzke s Bartomeuom zúčastnili aj Sergio Busquets, Sergi Roberto a Gerard Piqué.

O koľko sa hráčom španielskeho futbalového majstra v čase prerušenia najvyššej súťaže zredukujú mzdy, zatiaľ nekonkretizovali.

Viac o téme: Koronavírus


"Súčasná dohoda medzi hráčmi a vedením klubu sa týka iba A-tímu FC Barcelona. Ostatné klubové zložky by sa mohli neskôr pridať," informoval portál sportmediaset.it.

Španielske médiá ďalej informovali, že prezident FC Barcelona sa v najbližších dňoch stretne so zástupcami Európskej asociácie klubov, Európskej futbalovej únie ako aj predstaviteľmi Európskych ligových súťaží, aby prijali spoločný postup pri znižovaní platov svojich hráčov v súvislosti s očakávaným ťažkým obdobím preklenutia strát spôsobených koronavírusom. "Mal by sa v tomto smere vytvoriť homogénny vzorec pre celú Európu. Najmä čo sa týka krajín najviac postihnutých koronavírusom," tvrdia španielske a talianske médiá.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - FC Barcelona predpokladá finančné straty, Messi a jeho spoluhráči budú mať nižší plat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.