Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Fanúšikovia Kladna chystajú bojkot, nesúhlasia s príchodom brankára Hudáčka do klubu

 Webnoviny   5. január 2024  183  
Fanúšikovia Kladna chystajú bojkot, nesúhlasia s príchodom brankára Hudáčka do klubu

5.1.2024 (SITA.sk) - Slovenský hokejový brankár Július Hudáček po nedávnom podpise zmluvy s českým extraligovým Kladnom ešte neodchytal ani minútu, no časť fanúšikov „rytierov" sa chystá na bojkot.

Od nedeľňajšieho domáceho zápasu s Hradcom nebude na štadióne visieť naša vlajka a naše miesta v kotli zostanú prázdne,“ informovalo skupina fanúšikov s názvom Haldaři podľa webu hokej.cz.

Propagandistická výkladná skriňa


Priaznivcom sa nepáči, že ich klub angažoval brankára, ktorý hral v ruskej KHL aj po tom, ako vo februári 2022 rozpútali Rusi vojnu na území Ukrajiny. Július Hudáček v minulej sezóne chytal za kazašský Barys Astana.

Nehodláme podporovať človeka, ktorý si po invázii jazdí po ľade s ruskou vlajkou a verejne deklaruje túžbu zarábať v súťaži, ktorá je propagandistickou výkladnou skriňou vojny," uvádza sa vo vyhlásení.

Fanúšikovia sa obrátili aj na Jágra


Klub z Kladna informoval o dohode s Júliusom Hudáčkom v stredu. Tridsaťpäťročný Spišiak údajne predtým vyhlasoval, že by sa rád vrátil do KHL, teda do súťaže úzko spätej s ruským režimom, ktorý vedie vojnu na Ukrajine. A to prekáža podporovateľom klubu z Kladna.

Vo štvrtok sme s našimi krokmi a postojmi oboznámili osobne Jardu Jágra a Jirku Burgra," informovala skupina fanúšikov.

Niekdajší brankár Sparty Praha či Pardubíc bol v stredu náhradníkom Landona Bowa na ľade Hradca Králové, ktorý sa údajne tiež zaujímal o jeho služby, ale napokon od dohody cúvol práve pre negatívny ohlas verejnosti.

Viac k témam: KHL, rusko-ukrajinský konflikt, Slovenský hokejový brankár
Zdroj: SITA.sk - Fanúšikovia Kladna chystajú bojkot, nesúhlasia s príchodom brankára Hudáčka do klubu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.