Pondelok, 26. júl 2021
Oblačno  23 °C
Mimoriadne správy

Extréner Barcelony Quique Setién zažaloval klub za nedodržanie zmluvy, žiada štyri milióny eur

 Webnoviny  18. september 2020  124
Extréner Barcelony Quique Setién zažaloval klub za nedodržanie zmluvy, žiada štyri milióny eur

18.9.2020 (Webnoviny.sk) - Len čo sa vedeniu FC Barcelona podarilo urovnať črtajúci sa konflikt s Lionelom Messim, má na krku ďalší problém.

Nedávno prepustený tréner Quique Setién žaluje katalánsky veľkoklub za nedodržanie zmluvných podmienok. Požaduje náhradu 4 milióny eur.

Koniec po hanebnej prehre


Setién aj jeho traja bývalí asistenti tvrdia, že oznámenie o ukončení zmlúv dostali písomne až 16. septembra, hoci k ich vypovedaniu došlo už 17. augusta.

Všetci mali podpísaný kontrakt do júna 2022, ale zároveň mali v zmluvách klauzulu o predčasnom ukončení vždy v najbližšom lete.

Katalánci odvolali trénerský štáb krátko po hanebnej augustovej prehre s Bayernom Mníchov (2:8) vo štvrťfinále Ligy majstrov. Informuje o tom aj portál BBC.

Bez skúseností v top tíme


"Nedostali sme odškodné a vyrozumenie o našom konci v klube nám poslali až túto stredu. Je to jasné nedodržanie zmluvy, ktorú sme podpísali 14. januára 2020," uviedol Setién aj v mene svojich niekdajších asistentov pri kormidle FC Barcelona.

Setién nemal po príchode do Barcelony skúsenosti s vedením špičkového futbalového mužstva. V najvyššej španielskej súťaži v rokoch 2017 - 2019 viedol Betis Sevilla. Predtým pôsobil v Las Palmas či Lugu.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Extréner Barcelony Quique Setién zažaloval klub za nedodržanie zmluvy, žiada štyri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.