Sobota, 24. júl 2021
Jasno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Eriksen na diaľku zatlieskal spoluhráčom po výhre nad Rusmi na ME, kapitánovi Kjaerovi poslal povzbudenie

 Webnoviny  22. jún 2021  51
Eriksen na diaľku zatlieskal spoluhráčom po výhre nad Rusmi na ME, kapitánovi Kjaerovi poslal povzbudenie

22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Brilantný výkon Dánov spečatený víťazstvom nad Rusmi 4:1 a postupom do osemfinále majstrovstiev Európy premenil pondelkový večer v Kodani na veľkú futbalovú oslavu. Medzi vyše 23-tisíc divákmi na štadióne Parken chýbal Christian Eriksen, ktorý po srdcovom kolapse už nie je v nemocnici, ale od lekárov dostal zákaz zdržiavať sa v stresovom a hlučnom prostredí.

Viac o téme: ME vo futbale 2020


Preto si bývalý dánsky kapitán zvolil pokoj v kruhu rodiny, kde sledoval pondelkový víťazný marš svojich spoluhráčov za postupom. Po zápase novému kapitánovi Simonovi Kjaerovi poslal povzbudenie v instagramovej podobe.

Prežívajú eufóriu


"Na svojom oficiálnom účte zverejnil fotografiu stredopoliara Mikkela Damsgaarda, ktorý v 38. min strelil prvý zo štyroch gólov Dánov. Obrázok tiež ukazuje konečné skóre, šesť dánskych vlajok a štyrikrát potlesk v štýle emodži," napísal portál gala.de.

"To, čo momentálne prežívame, sa dá opísať len jedným slovom - eufória. Bez našich skvelých fanúšikov by sme to nedosiahli. Ďakujeme im za všetko, čo pre nás urobili. A samozrejme, počas celého zápasu s Rusmi sme mysleli aj na Eriksena a hrali za neho," uviedol po postupe dánsky brankár Kasper Schmeichel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
ME vo futbale 2020 – 11. deň (fotografie)

Eriksen už opustil nemocnicu


Dánsky futbalový zväz (DBU) už pred štyrmi dňami oznámil, že Eriksen po úspešnej operácii srdca mohol opustiť nemocnicu.

Kreatívnemu stredopoliarovi so skvelou kopacou technikou implantovali kardioverter-defibrilátor (ICD), ktorý monitoruje tlkot srdca človeka a má upozorniť v prípade potreby na zvýšené prejavy arytmie. Zatiaľ nie je známe, či bude Eriksen schopný pokračovať v kariére aspoň na klubovej úrovni.

Dáni si zahrajú proti Walesu 


Súperom Dánov v osemfinále ME 2020 bude v sobotu 26. júna od 18.00 h SELČ výber Walesu. Zápas sa bude hrať v 55-tisícovej Aréne Johana Cruyffa v Amsterdame, ale tá sa bude môcť zaplniť fanúšikmi vzhľadom na platné hygienické opatrenia v Holandsku len do jednej tretiny.
ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky (video+foto)

Ministerstvo zahraničných vecí Dánska v tejto súvislosti fanúšikov informovalo, že ak si zoženú vstupenky, budú môcť na otočku vycestovať z krajiny bez potreby zostávať potom v domácej izolácii.
ME vo futbale 2020: Tabuľky (A-skupina, B-skupina, C-skupina, D-skupina, E-skupina, F-skupina)

ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky slovenských futbalistov (foto)

"Ak sa stihnete z Holandska vrátiť do 12 hodín odvtedy, čo prekročíte hranice, platia pre vás pravidlá o krátkej návšteve v zahraničí a nevzťahuje sa na vás povinná karanténa," informoval denník Jyllands Posten na svojom webe.

Viac k témam: futbal, majstrovstvá Európy, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Eriksen na diaľku zatlieskal spoluhráčom po výhre nad Rusmi na ME, kapitánovi Kjaerovi poslal povzbudenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.