Pondelok, 3. október 2022
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Eriksen má z návratu na ihrisko radosť a túži dokázať, že aj po zástave srdca môže hrať vrcholovo

 Webnoviny  12. február 2022  57
Eriksen má z návratu na ihrisko radosť a túži dokázať, že aj po zástave srdca môže hrať vrcholovo

12.2.2022 (Webnoviny.sk) - Dánsky futbalista Christian Eriksen sa neobáva pôsobenia v drese anglického klubu FC Brentford, kde odohrá vôbec prvé minúty od zástavy srdca na vlaňajších majstrovstvách Európy.

Záložník, ktorý v pondelok oslávi 30. narodeniny, považuje odchod do Anglicka za dobrý krok a verí, že tam zažije rovnako príjemný angažmán ako predtým v Tottenhame Hotspur (2013-2020).

Eriksenov kontrakt s Interom Miláno bol ukončený po vzájomnej dohode v decembri minulého roku, keďže talianske futbalové predpisy mu nedovolili hrať s implantovaným kardioverter-defibrilátorom, ktorý monitoruje činnosť jeho srdca.

"V hlave a tele s blížiacim sa zápasom už cítim prichádzajúce vzrušenie a adrenalín. Ak by som pociťoval akúkoľvek úzkosť, nedôveroval lekárom, môjmu srdcu a prístroju vo mne, nevrátil by som sa. Cítim stopercentnú istotu," vyhlásil Eriksen pred sobotňajším duelom Premier League proti inému londýnskemu tímu Crystal Palace.

Viac k témam: Infarkt, Kardiovaskulárne choroby
Zdroj: Webnoviny.sk - Eriksen má z návratu na ihrisko radosť a túži dokázať, že aj po zástave srdca môže hrať vrcholovo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.