Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Dúbravka si zachoval pri incidente s fanúšikom na Stamford Bridge chladnú hlavu, niečo také ale ešte nezažil

 Webnoviny  20. december 2023  113  
Dúbravka si zachoval pri incidente s fanúšikom na Stamford Bridge chladnú hlavu, niečo také ale ešte nezažil

20.12.2023 (SITA.sk) - V utorňajšom štvrťfinálovom súboji anglického Ligového pohára prehrali futbalisti Newcastlu United na trávniku londýnskeho tímu FC po strelách zo značky pokutového kopu, keď predtým sa v riadnom hracom čase duel skončil nerozhodne 1:1.

Viac ako výsledok však rezonoval po zápase incident, pri ktorom jeden z fanúšikov domáceho tímu napadol slovenského reprezentačného brankára v službách „strák“ Martina Dúbravku.

Nechcel riskovať červenú kartu


„Ja som videl v podstate len to, ako fanúšik preskočil zábranu a beží ku mne. Trochu som ostal prekvapený, že blízko stojaci steward ho nedokázal zachytiť. Ako hráč si uvedomujem, že nesmiem reagovať, pretože tá situácia sa môže potom vyhodnotiť aj tak, že inkasujem červenú kartu napokon ja. To som riskovať nechcel,“ uviedol Dúbravka v rozhovore pre agentúru SITA.„Osobne som sa stretol iba s inzultáciou rozhodcu, ale inzultáciu hráča som ešte nezažil. Nečakal som, že by sa také niečo mohlo stať v Premier League. Bol to šok, veď človek nikdy nevie, čo môže mať ten dotyčný človek pri sebe, nejaký nôž alebo inú vec, ktorou môže toho druhého zraniť. Celkovo som z toho nemilo prekvapený, ale čo už. Stalo sa, no mohlo sa stať aj niečo horšie,“ dodal 34-ročný rodák zo Žiliny.

Nechcú aby sa to viac opakovalo


Udalosťou sa počas stredy zaoberá aj londýnska metropolitná polícia. „Samozrejme, klub vyvinul nejaké aktivity, aby zareagoval a aby sa to hlavne neopakovalo. Sú to však situácie, ktoré by mali mať na starosti ľudia na štadióne,“ vysvetlil Dúbravka.Napadnutie fanúšikom odsúdil aj tréner FC Chelsea Mauricio Pochettino. „Som sklamaný. Nesúhlasím s tým, aby sa takéto veci diali tu na Stamford Bridge alebo na iných štadiónoch v Anglicku. Je to veľmi nebezpečné,“ komentoval odborník z Argentíny.

Najviac využívaný hráč klubu


Dúbravka sa v utorok večer v súboji s FC Chelsea postavil do bránky už v piatom zápase v rade. Pri zranení brankárskej jednotky Nicka Popea patrí medzi najviac využívaných hráčov klubu zo severu Anglicka.

„Ja sa cítim dobre. Nemám sa na čo sťažovať. Absolvujem viac zápasov, ako v predchádzajúcich mesiacoch, takže sa snažím užívať si každý jeden moment na ihrisku. Program je mimoriadne nahustený, veľmi veľa sa cestuje, ale opakujem ešte raz, cítim sa veľmi dobre,“ zakončil Dúbravka v rozhovore pre SITA.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: SITA.sk - Dúbravka si zachoval pri incidente s fanúšikom na Stamford Bridge chladnú hlavu, niečo také ale ešte nezažil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.