Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Drvivá väčšina tímu HK Nitra sa nakazila koronavírusom, do súťaže sa opäť zapojí po karanténe

 Webnoviny  19. október 2020  88
Drvivá väčšina tímu HK Nitra sa nakazila koronavírusom, do súťaže sa opäť zapojí po karanténe

19.10.2020 (Webnoviny.sk) - Testovanie na koronavírus s pribúdajúcimi dňami potvrdzujú v jednom extraligovom hokejovom klube za druhým. Už v piatok vedenie klubu HK Nitra informovalo o výskyte ochorenia COVID-19 vo svojich radoch, v pondelok prišla informácia o pozitívnom teste väčšiny kádra A-tímu.

"Dnešné pretestovanie A-tímu spôsobom PCR testov odhalilo, že drvivá väčšinu tímu HK Nitra je pozitívna na COVID-19. Na základe toho podstúpi tím povinnú karanténu, čo znamená, že hrať nebudeme minimálne najbližších 10 dní. Veríme, že po úspešnom zvládnutí tohto obdobia sa vrátime zdravší a lepší," informovalo vedenie tímu spod Zobora na oficiálnom klubovom webe.

Vedenie HK Nitra z preventívnych dôvod prerušilo tréningový proces všetkých mládežníckych tímov.

Koronavírus sa v predchádzajúcich týždňoch objavil aj u ďalších tímov najvyššej domácej hokejovej súťaže - v Nových Zámkoch, Liptovskom Mikuláši, maďarskom Miškovci, Košiciach, Michalovciach, Poprade, Slovane Bratislava aj Banskej Bystrici.

Niektoré z nich už majú za sebou karanténu a začali s prípravou a niektoré už aj odohrali súťažné súboje.

Viac k témam: Koronavírus, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Drvivá väčšina tímu HK Nitra sa nakazila koronavírusom, do súťaže sa opäť zapojí po karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.