Pondelok, 26. júl 2021
Oblačno  23 °C
Mimoriadne správy

Drážďany predali na zápas bez divákov až 72-tisíc vstupeniek

 Webnoviny  24. december 2020  84
Drážďany predali na zápas bez divákov až 72-tisíc vstupeniek

24.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecký futbalový klub Dynamo Drážďany je dlhodobo známy mimoriadne vernou fanúšikovskou základňou. A to aj napriek tomu, že jeho hráči nepatria medzi domácu elitu a pôsobia až v tretej lige.

Cena vstupenky bola 5 eur


Svoju oddanosť klubu preukázali aj v náročných časoch koronakrízy, keď pred Vianocami 2020 sa im podarilo "vypredať" zápas, ktorý sa hral pred prázdnymi tribúnami.

Šlo o pohárové stretnutie medzi Dynamom a Darmstadtom, treťoligista podľahol druholigostovi hladko 0:3. Cena jednej vstupenky bola 5 eur a predalo sa ich 72 112 kusov.

Fanúšikovia dostanú pamätný lístok


Ako odmenu za to priaznivci dostanú pamätný lístok na tento duel. Kapacita štadióna Dynama tak bola prekročené viac ako dvakrát, keďže do jeho hľadiska sa zmestí 32-tisíc osôb.

Vedenie klubu informovalo, že v celej histórii Dynama Drážďany sa len dvakrát stalo, aby na jeho stretnutí bolo viac divákov. V oboch prípadoch šlo samozrejme o súboje u súperov.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Drážďany predali na zápas bez divákov až 72-tisíc vstupeniek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.