Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Dobrá správa pre fanúšikov futbalu, v Lige Majstrov a Európskej lige by sa mohlo pokračovať už v auguste
Webnoviny 23. apríl 2020 609
23.4.2020 (Webnoviny.sk) - V pohárových súťažiach na "starom kontinente", Lige majstrov a Európskej lige, by si futbalisti opätovne mohli obuť kopačky začiatkom augusta. Oba poháre prerušili v úvode minulého mesiaca po tom, ako naplno prepukla pandémia koronavírusu spôsobujúceho respiračné ochorenie COVID-19, v oboch súťažiach sa v čase pozastavenia konalo osemfinále.
Začne sa s odvetami
Ako referuje web aipsmedia.com, v LM by najskôr odohrali zvyšné odvety spomenutej fázy, ktoré určia posledných štyroch účastníkov štvrťfinále.
V piatok 7. augusta by proti sebe nastúpili Juventus Turín s Olympique Lyon a Manchester City s Realom Madrid, o deň neskôr by druhý diel osemfinálovej konfrontácie čakal na dvojice Bayern Mníchov - FC Chelsea a FC Barcelona - SSC Neapol.
Štyria z ôsmich účastníkov štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020 sú už známi. Sú nimi Paríž St. Germain, Atlético Madrid, RB Lipsko a Atalanta Bergamo.
V rýchlom slede by nasledovalo štvrťfinále najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže, kde sa už nepredstaví minulosezónny víťaz - anglický FC Liverpool.
Úvodné duely by sa mali hrať 11. a 12. augusta, odvety 14. a 15. augusta. Prvým semifinálovým stretnutiam predbežne vyčlenili 18. a 19. august, odvety by sa mali uskutočniť 21. a 22. augusta.
Viac o téme Koronavírus
Finále v Istanbule
Finále sa má konať 29. augusta v pôvodne naplánovanom dejisku - tureckom Istanbule. Očakáva sa, že v podobných termínoch ako LM by sa mala dohrávať aj Európska liga.
V EL je situácia komplikovanejšia a z časového hľadiska náročnejšia. Treba ešte odohrať všetky odvetné zápasy osemfinále plus na španielske a talianske tímy čakajú aj prvé súboje osemfinále. Ide o stretnutia FC Sevilla - AS Rím a Inter Miláno - Getafe CF.
Viac k témam: futbalové zápasy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Dobrá správa pre fanúšikov futbalu, v Lige Majstrov a Európskej lige by sa mohlo pokračovať už v auguste © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur