Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Diego Costa má problém so súdom, na daniach vraj nezaplatil sedemmiestnu sumu

 Webnoviny  30. máj 2020  140
Diego Costa má problém so súdom, na daniach vraj nezaplatil sedemmiestnu sumu

30.5.2020 (Webnoviny.sk) - Až šesť mesiacov za mrežami hrozí španielskemu futbalovému reprezentantovi Diegovi Costovi, ak ho súd uzná vinným z daňových únikov. V danej veci predstúpi pred súd vo štvrtok 4. júna.

Ani v prípade uznania viny a maximálnemu trestu však futbalista nemusí ísť do väzenia, keďže právny systém v Španielsku umožňuje súdu každý nenásilný trestný čin do dvoch rokov odňatia slobody vymeniť za príslušnú pokutu.

Útočník klubu La Ligy Atlético Madrid narodený v Brazílii podľa agentúry AP nezaplatil daňovým úradom viac ako milión eur pri predaji svojich osobnostných práv.

V predchádzajúcich sa pred súd postavili aj iné futbalové hviezdy Cristiano Ronaldo či Lionel Messi, ale aj tréner José Mourinho. Všetci za daňové úniky zaplatili mastné pokuty.

Viac k témam: daňové úniky, La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Diego Costa má problém so súdom, na daniach vraj nezaplatil sedemmiestnu sumu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.