Utorok, 28. máj 2024
Zamračené  14,7 °C
Mimoriadne správy

Čavrič po necelých ôsmich rokoch opúšťa bratislavský Slovan, pôsobiť bude v japonskom klube (video)

 Webnoviny  29. január 2024  150  
Čavrič po necelých ôsmich rokoch opúšťa bratislavský Slovan, pôsobiť bude v japonskom klube (video)

29.1.2024 (SITA.sk) - Srbský futbalový útočník Aleksandar Čavrič po necelých ôsmich rokoch opúšťa mužstvo slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava.

Odchádza do japonského klubu


Ako uviedol oficiálny web „belasých“, dvadsaťdeväťročný zakončovateľ bude v kariére pokračovať v japonskom klube Kašima Antlers. Tento klub sa v roku 2016 predstavil vo finále majstrovstiev sveta klubov, v ktorom podľahol Realu Madrid až po predĺžení.

Aleksandarovi Čavričovi by sme sa radi poďakovali za všetko, čo pre Slovan odviedol. Pri bezmála osemročnom pôsobení a množstve nezabudnuteľných momentov, ktoré sme spoločne s ním zažili, sú slová prakticky zbytočné. Dlho sme sa spoločne s Čakim rozprávali o jeho budúcnosti, medzi ním a Slovanom bolo, je a určite aj bude, silné puto. Sme veľmi radi, že výsledná dohoda dáva zmysel pre všetky strany, pre Čakiho aj pre klub. S japonským klubom sme dospeli k dohode o platenom hosťovaní s následnou opciou na prestup,“ povedal na klubovom webe generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík mladší.


Služobne najstarší hráč


Čavrič prišiel do bratislavského tímu v septembri 2016 a odchádza z neho ako „služobne" najstarší hráč. So Slovanom získal päť majstrovských titulov a štyrikrát triumfoval aj v Slovenskom pohári. Za Bratislavčanov odohral dovedna 265 súťažných duelov, v ktorých zaznamenal 75 gólov a 45 asistencií.

Pamätám si, že som ako mladík prišiel do Slovana s cieľom odohrať nejaký čas a ísť ďalej, nakoniec som tu zostal veľmi dlho. A som za to šťastný. Nie je jednoduché celkovo hrať za Slovan, preto si vážim tieto roky a túto príležitosť. Vždy som sa snažil odvádzať maximum pre tento klub. Chcel som, aby môj odchod dával zmysel pre všetky strany, a aby bol Slovan spokojný. Slovan mi totiž dal úplne všetko, na druhej strane, ja som mu tiež dal svoje roky i môj život. Vôbec to však neľutujem. Prežil som tu najlepšie obdobie v živote, ktoré som si naplno užil,“ poznamenal Čavrič.

Viac k témam: futbalový útočník, Prestup
Zdroj: SITA.sk - Čavrič po necelých ôsmich rokoch opúšťa bratislavský Slovan, pôsobiť bude v japonskom klube (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.