Utorok, 25. február 2020
Slnečno  4,2 °C
Mimoriadne správy

Cardiff musí za prestup Emiliana Salu zaplatiť 6 miliónov eur, FIFA rozhodla v prospech Nantes

 Webnoviny  30. september 2019  136
Cardiff musí za prestup Emiliana Salu zaplatiť 6 miliónov eur, FIFA rozhodla v prospech Nantes

30.9.2019 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nariadila Cardiffu zaplatiť FC Nantes 6 miliónov eur ako prvú splátku za prestup Emiliana Salu, ktorý bol dohodnutý ešte v januári, teda predtým, ako hráč prišiel o život pri leteckej havárii.

Nečakané úmrtie argentínskeho futbalistu vyvolalo nezhody medzi oboma klubmi ohľadom plnenia finančných záväzkov.

Cardiff sa proti rozhodnutiu môže odvolať


Hráčsky panel FIFA podľa svojho stanoviska pri posudzovaní prípadu nikdy nestratil zo zreteľa konkrétne a zároveň jedinečné okolnosti tejto tragédie. Cardiff sa proti rozhodnutiu môže odvolať na Športový arbitrážny súd.

Francúzsky Nantes sa obrátil na FIFA, keďže waleský Cardiff odmietal zaplatiť za Salov transfer, keďže hráč zomrel skôr, ako by hral za svojho nového zamestnávateľa.

Útočník zahynul pri páde lietadla


Argentínsky útočník Emiliano Sala bol na palube súkromného lietadla PA-46 Malibu, ktoré 21. januára 2019 odletelo z francúzskeho Nantes a smerovalo do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League - tímom City.

Pri ostrove Guernsey stroj zmizol z radarov a našli ho až o necelé tri týždne pod morskou hladinou v hĺbke 63 metrov.

Viac k témam: Cardiff, FC Nantes, FIFA, pád lietadla, prestup
Zdroj: Webnoviny.sk - Cardiff musí za prestup Emiliana Salu zaplatiť 6 miliónov eur, FIFA rozhodla v prospech Nantes © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.