Sobota, 24. júl 2021
Jasno  16,5 °C
Mimoriadne správy

Britská kráľovná ocenila bojovnosť anglických futbalistov, veľa šťastia im poprial aj Johnson

 Webnoviny  11. júl 2021  41
Britská kráľovná ocenila bojovnosť anglických futbalistov, veľa šťastia im poprial aj Johnson

11.7.2021 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson aj britská kráľovná Alžbeta II. povzbudili reprezentáciu Anglicka pred nedeľňajším finále futbalových majstrovstiev Európy, v ktorom si na londýnskom štadióne Wembley zmerajú sily s výberom Talianska. Panovníčka tiež ocenila "ducha, nasadenie a bojovnosť" anglického družstva, to všetko v liste adresovanom trénerovi Garethovi Southgatovi.

Spomenula si tiež na rok 1966, keď už ako vládkyňa odovzdávala trofej pre majstrov sveta hráčom Anglicka na čele s kapitánom Bobbym Moorom, zhodnou okolností práve na štadióne Wembley.

"Videla som, čo to znamená pre hráčov, vedenie tímu aj podporný personál, že sa dostali do finále veľkého medzinárodného futbalového turnaja a napokon ho vyhrali," uviedla v liste kráľovná Alžbeta II., ktorá spolu s celou kráľovskou rodinou súčasnému tímu popriala "veľa šťastia s nádejou, že história zaznamená nielen úspech Angličanov, ale aj ich ducha, odhodlanie a hrdosť, ktorou sa nechajú viesť".

Boris Johnson pred finálovým súbojom označil anglický tím ako "neuveriteľný". Poznamenal tiež, že už postupom do finále sa zapísal do histórie. Vyzdvihol tiež jednotu tímu: "Vytvorili ste skupinu akoby bratov, ktorých energia, húževnatosť a tímová sila žiaria nad všetkým čo robia," povedal britský premiér, ktorý naživo sledoval postup svojho družstva v semifinále cez Dánov.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská kráľovná ocenila bojovnosť anglických futbalistov, veľa šťastia im poprial aj Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.