Sobota, 18. máj 2024

Atlético naplno zabodovalo proti Girone, Barcelona po dráme zachránila aspoň bod vo Villarreale

Webnoviny   2. apríl 2019  162

MADRID 2. apríla (WebNoviny.sk) - Futbalisti FC Barcelona v dramatickej prestrelke uhrali remízu 4:4 na pôde Villarrealu v utorkovom 30. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. Už v 12. min sa presadil Brazílčan Philippe Coutinho po ukážkovej prihrávke od krajana Malcoma pred prázdnu bránku súpera a o štyri minúty neskôr sa presadil aj druhý spomenutý hráč.

Následne však úradoval domáci tím. Na 1:2 ešte v 23. min znížil Samuel Chukwueze, obrat Villarrealu zariadili v druhom polčase svojimi gólmi Karl Toko Ekambi, Vicente Iborra a Carlos Bacca.

V tomto momente to vyzeralo, že "žltá ponorka" doma šokuje verejnosť prekvapujúcim obratom proti favoritovi. V nadstavenom čase však najprv skorigoval peknou strelou z priameho kopu Lionel Messi a o pár sekúnd neskôr vyrovnal Luis Suárez. "Blaugranas" tak v nadstavení "utiekli hrobárovi z lopaty".

Hráči Atlética Madrid si zmerali sily s Gironou, ktorú zdolali 2:0. Víťazstvo "rojiblancos" zariadili gólom zo 76. min stopér Diego Godín, ktorého v nadstavenom čase doplnil presným zásahom francúzsky útočník Antoine Griezmann. V treťom utorňajšom zápase remizoval Espanyol Barcelona doma s Getafe 1:1.

Villarreal - FC Barcelona 4:4 (1:2)
Góly: 23. Chukwueze, 50. Ekambi, 62. Iborra, 80. Bacca - 12. Coutinho, 16. Malcom, 90.+ Messi, 90.+ L. Suárez, ČK: 86. Álvaro (Villarreal) po 2. ŽK

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Atlético naplno zabodovalo proti Girone, Barcelona po dráme zachránila aspoň bod vo Villarreale © SITA Všetky práva vyhradené.