Pondelok, 26. júl 2021
Oblačno  24 °C
Mimoriadne správy

Angličania veria, že štadión Wembley bude počas ME vo futbale zaplnený do posledného miesta

 Webnoviny   5. apríl 2021  69
Angličania veria, že štadión Wembley bude počas ME vo futbale zaplnený do posledného miesta

5.4.2021 (Webnoviny.sk) - Anglickí futbaloví predstavitelia dúfajú, že na štadióne Wembley v Londýne bude počas júlových zápasov majstrovstiev Európy využitých 100 % celkovej kapacity 90-tisíc divákov.

V Anglicku budú v nasledujúcom období postupne uvoľňovať pandemické obmedzenia, ktoré neobišli ani divákov v hľadiskách.

Niekoľko pilotných akcií


Počas apríla a mája sa uskutoční niekoľko pilotných akcií, ktoré by mali napomôcť postupnému návratu fanúšikov na štadióny.

Priamo vo Wembley sa 18. apríla bude konať semifinálový duel FA Cupu medzi Leicestrom City a Southamptonom, na ktorý umožnia vstup štyrom tisíckam fanúšikov.

O týždeň neskôr, 25. apríla, pustia na finále anglického Ligového pohára Tottenham Hotspur - Manchester City 8-tisíc divákov a na finále FA Cupu 15. mája až 21-tisíc divákov.

Dejisko siedmich zápasov


Angličania dúfajú, že tieto akcie prispejú k tomu, aby na štadióny postupne mohli púšťať väčšie davy ľudí.

Prioritou je najmä otestovanie štadióna Wembley, ktorý privíta sedem zápasov z vlaňajška preloženého európskeho šampionátu, vrátane oboch duelov semifinále a finálového stretnutia.

"Sme radi, že vo Wembley zorganizujeme tri testovacie akcie a sme si istí, že divákom budeme môcť ponúknuť bezpečné prostredie," povedal výkonný riaditeľ anglickej Futbalovej asociácie (FA) Mark Bullingham.

Leto plné živých podujatí


"Toto je dôležitý prvý krok k prinavráteniu fanúšikov na tribúny a naplneniu štadiónov. Dúfajme, že sa to podarí do konca tohtoročných ME," dodal. Finále európskeho šampionátu je naplánované na 11. júla.

Snahy o návrat fanúšikov vyvíjajú aj iné športové odvetvia. Od 17. apríla do 3. mája sa v divadle Crucible v Sheffielde uskutočnia majstrovstvá sveta v snookeri, ktoré si denne bude môcť naživo pozrieť až 1000 ľudí.

"Podporili sme šport a umenie bezprecedentnými sumami, ale teraz prichádza čas, aby sa leto plné ´živých´ podujatí stalo skutočnosťou," skonštatoval štátny tajomník pre kultúru Oliver Dowden.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020, Wembley
Zdroj: Webnoviny.sk - Angličania veria, že štadión Wembley bude počas ME vo futbale zaplnený do posledného miesta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.