Utorok, 21. máj 2024
Oblačno  19 °C
Mimoriadne správy

Ako sa mladý Wayne Rooney vyrovnával s tlakom? Pil som takmer do bezvedomia, priznal slávny futbalový kanonier

 Webnoviny   7. november 2023  213  
Ako sa mladý Wayne Rooney vyrovnával s tlakom? Pil som takmer do bezvedomia, priznal slávny futbalový kanonier

7.11.2023 (SITA.sk) - Bývalý anglický futbalový reprezentant Wayne Rooney priznal, že v období po 20. narodeninách mnohokrát pil alkohol, až kým neomdlel.

Ako referuje web news.sky.com, Rooney v podcaste niekdajšieho ragbistu Roba Burrowa povedal, že pitím alkoholu sa snažil vyrovnať s tlakom, ktorý zažíval ako profesionálny futbalista.

„Keď som mal niečo cez 20 rokov, hocikedy som sa niekoľko dní nepohol z domu a pil som takmer do bezvedomia. Nechcel som byť medzi ľuďmi, pretože sa niekedy cítite trápne a niekedy máte pocit, že ste ľudí sklamali. Nevedel som, ako sa s tým vyrovnať, a tak som si vybral alkohol, aby mi pomohol sa cez to dostať,“ vyhlásil Rooney.

Napriek tomu, že mohol požiadať o pomoc iných, rozhodol sa, že tak neurobí a snažil sa problémy vyriešiť sám.

„Keď tak robíte a neprijímate pomoc a rady druhých, môžete spadnúť skutočne nízko a ja som takto žil niekoľko rokov. Našťastie, teraz sa nebojím ísť a hovoriť s ľuďmi o niektorých problémoch, ktoré môžem mať,“ dodal 38-ročný Rooney, ktorý strelil za Anglicko 53 gólov a je historicky najlepším strelcom Manchestru United, v ktorom pôsobil v rokoch 2004 až 2017.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: SITA.sk - Ako sa mladý Wayne Rooney vyrovnával s tlakom? Pil som takmer do bezvedomia, priznal slávny futbalový kanonier © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.