Štvrtok, 29. február 2024
Prevažne slnečno  12,2 °C
Mimoriadne správy

Zrážku dvoch áut v Trebišove neprežil jeden z vodičov, po náraze skončili obe autá mimo cesty (foto)

 Webnoviny  20. november 2023  98  
Zrážku dvoch áut v Trebišove neprežil jeden z vodičov, po náraze skončili obe autá mimo cesty (foto)

20.11.2023 (SITA.sk) - Na ceste medzi Trebišovom a mestskou časťou Milhostov prišiel v pondelok ráno pri tragickej dopravnej nehode o život 54-ročný vodič Škody Octavia.

Autá skončili mimo cesty


Z doposiaľ nezistených príčin prešiel na Cukrovarskej ulici pri odbočovaní vľavo do protismeru, v tom čase išlo oproti vozidlo Mitsubishi Outlander. Po bočnej zrážke skončili vplyvom rotácie obe autá mimo cesty.

„Škodu Octavia vymrštilo vpravo vedľa cesty, tam narazila pravou stranou do betónového stĺpu elektrického vedenia a ostala stáť otočená na mestskú časť Milhostov. 54-ročný vodič utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol,“ informovala hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová.

Prítomnosť alkoholu v krvi


Vozidlo Mitsubishi narazilo do oplotenia areálu firmy, vodič sa podľa predbežnej lekárskej správy zranil iba ľahko a jeho zranenia si vyžiadajú predpokladanú dobu liečenia do sedem dní. V prípade vodiča Mitsubishi nebola vykonanou dychovou skúškou zistená prítomnosť alkoholu.

Či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý vodič Škody Octavie, bude zisťované pri nariadenej pitve. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Z akého dôvodu prešiel vodič Škody Octavie do protismernej časti vozovky a akou mierou prispeli k vzniku dopravnej nehody obaja vodiči, je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: košická krajská policajná hovorkyňa, košická polícia, Tragická dopravná nehoda, Trestné stíhanie, Trestný čin
Zdroj: SITA.sk - Zrážku dvoch áut v Trebišove neprežil jeden z vodičov, po náraze skončili obe autá mimo cesty (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.