Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Zneužité údaje k účtu pripravili dôchodcu z Humenného o takmer 3-tisíc eur

 Webnoviny  12. január 2024  84  
Zneužité údaje k účtu pripravili dôchodcu z Humenného o takmer 3-tisíc eur

12.1.2024 (SITA.sk) - Okresný policajný vyšetrovateľ v Humennom rieši prípad trestného činu neoprávnené vyrobenie a požívanie platobného prostriedku, spáchaného v súbehu s trestným činom podvodu. Skutok sa stal v decembri minulého roka.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, doposiaľ neznámy páchateľ si podvodným konaním obstaral prihlasovacie údaje do internetbankingu 68-ročného Humenčana.

„Neskôr pomocou týchto údajov zrealizoval z bankového účtu muža, bez jeho vedomia a súhlasu neoprávnený prevod finančných prostriedkov. Išlo o celkovú hodnotu takmer 3 000 eur,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Viac k témam: internet banking, neoprávnené používanie, Podvod, prešovská krajská policajná hovorkyňa, prešovská polícia
Zdroj: SITA.sk - Zneužité údaje k účtu pripravili dôchodcu z Humenného o takmer 3-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.