Pondelok, 9. december 2019
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Za nákup u pouličných predajcov v Barcelone hrozí pokuta, varuje ministerstvo zahraničia

 Webnoviny   8. august 2019  31
Za nákup u pouličných predajcov v Barcelone hrozí pokuta, varuje ministerstvo zahraničia

8.8.2019 (Webnoviny.sk) - V Barcelone platí zákaz nakupovania na nelegálnych predajných miestach, teda zákaz pouličného predaja. Za nákup u pouličných predajcov môže kupujúci dostať pokutu až 500 eur.

Radnica však nateraz chce k dodržiavaniu zákazu pristupovať predovšetkým zvyšovaním povedomia návštevníkov Barcelony.

Upozorňuje na to ministerstvo zahraničných vecí na svojej internetovej stránke s tým, že toto španielske mesto spustilo na túto tému masívnu kampaň pre turistov.

Letáky a plagáty upozorňujúce na zákaz nelegálneho predaja sú umiestnené na najčastejších miestach pohybu turistov, v obchodoch či reštauráciách.

Barcelona patrí medzi často navštevované mestá. Slováci tam cestujú za turistikou a spoznávaním, ale napríklad aj za futbalovými zápasmi.

Viac k témam: Barcelona, pokuta, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Za nákup u pouličných predajcov v Barcelone hrozí pokuta, varuje ministerstvo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.