Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra

 Webnoviny  29. november 2023  106  
Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra

29.11.2023 (SITA.sk) - Súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra. Mestský súd Bratislava IV zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia voči rozkazu ministra vnútra o postavení mimo službu ďalšieho z vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavla Ďurku, naposledy funkcionára Úradu inšpekčnej služby. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Ako MV SR spresnilo, sudkyňa v tomto prípade vylúčila právomoc civilného súdu s odkazom na rozhodnutie kompetenčného senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý pokladá za dlhodobo a stabilne judikovaný názor. Súd súčasne opätovne konštatoval, že vydaním neodkladného opatrenia by došlo k zásahu a obmedzeniu výkonu verejnej moci iným orgánom.

Súd tak už druhýkrát rozhodol v súlade s právnym názorom MV SR, dvakrát rozhodol v prospech návrhov vyšetrovateľov NAKA postavených mimo službu.

Viac k témam: Čurillovci, Súdy, Vyšetrovatelia NAKA
Zdroj: SITA.sk - Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.