Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,6 °C
Mimoriadne správy

Parlament chystá reformu akreditácie médií. Pellegrini avizuje nový systém do budúceho roka

 Webnoviny  29. november 2023  79  
Parlament chystá reformu akreditácie médií. Pellegrini avizuje nový systém do budúceho roka

29.11.2023 (SITA.sk) - Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) plánuje nastaviť nový systém akreditácie a fungovania médií v parlamente k 1. januáru 2024. Do rokovania o novom nastavení by mali byť zapojené aj samotné médiá.

„V rámci práce novinárov máme smernicu, ktorá je z roku 2014. Novinári musia podstupovať akreditácie, ste pod drobnohľadom a musíte plniť nejaký režim. Objavujú sa nám tu ľudia, ktorí pod rúškom návštevy prídu a nakoniec tu vyhotovujú spravodajskú činnosť, ale sú oficiálne návšteva, nie mediálne registrovaní ľudia," uviedol Pellegrini v parlamente pre médiá.

Zároveň informoval, že v Národnej rade SR je akreditovaných asi 400 až 500 ľudí, ktorí už v médiách nepracujú.

Viac k témam: Akreditácia, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Médiá, Novinári, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk - Parlament chystá reformu akreditácie médií. Pellegrini avizuje nový systém do budúceho roka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.