Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

Výhrady prezidentky ku kompetenčnému zákonu sa netýkali nového ministerstva, ohradila sa SNS

 Webnoviny   2. január 2024  78  
Výhrady prezidentky ku kompetenčnému zákonu sa netýkali nového ministerstva, ohradila sa SNS

2.1.2024 (SITA.sk) - Ani jedno slovo v odôvodnení, prečo prezidenta Zuzana Čaputová vetovala vládnu novelu kompetenčného zákona, nie je o výhrade vo vzťahu k novému ministerstvu cestovného ruchu a športu.

Ako ďalej v stanovisku konštatuje Slovenská národná strana, opozícia celú kritiku zamerala na vznik ministerstva, ktoré je potrebné pre Slovenskú republiku.

Slovenská republika môže v budúcnosti na synergii cestovného ruchu a športu zarábať do štátneho rozpočtu miliardy," uviedli národniari, ktorí veria, že Národná rada SR sa pri opätovnom hlasovaní opäť zjednotí v kompetenčnom zákone a bez súhlasu prezidentky tento zákon bude platný a účinný.

Vnímame, že opozícia v parlamente opäť ukázala len svoj amatérsky prístup, keď sa zamerala svojimi vyjadreniami, najmä strany Sloboda a Solidarita a Progresívne Slovensko, na vznik nového ministerstva, ktoré vlastne prezidentke Slovenskej republiky vôbec nevadí," dodala SNS.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), kompetenčný zákon, nové ministerstvo, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Výhrady prezidentky ku kompetenčnému zákonu sa netýkali nového ministerstva, ohradila sa SNS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.