Pondelok, 21. september 2020
Slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

Vyhostenie troch ruských diplomatov bolo primerané, Slovensku sa podľa Mesežnikova vracia kredibilita

 Webnoviny  11. august 2020  51
Vyhostenie troch ruských diplomatov bolo primerané, Slovensku sa podľa Mesežnikova vracia kredibilita

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko primerane reagovalo na to, čo sa stalo, vyjadril sa ku kauze vyhostenia troch ruských diplomatov politológ Grigorij Mesežnikov. Vyhostenie súvisí s vydaním víz ruskému občanovi, ktorý mal podľa medializovaných informácií falošnú identitu a následne sa mal podieľať na príprave vraždy Gruzínca čečenského pôvodu v Berlíne.

Politológ Mesežnikov pripomenul, že Slovensko nezaujalo pred vyše dvomi rokmi solidárny postoj s Veľkou Britániou po útoku na bývalého ruského agenta Skripaľa a jeho dcéru v britskom meste Salisbury.

„V minulosti sme pri podobných incidentoch nezaujali solidárny postoj s Veľkou Britániou, čo nás politicky poškodilo. Je to návrat našej kredibility ako člena západných štruktúr,“ zhodnotil Mesežnikov kroky slovenskej diplomacie.

Politológ si nemyslí, že by vyhostenie diplomatov v budúcnosti odradilo Rusov od aktivít namierených proti slovenským záujmom.

„Budú sa snažiť nájsť takú metódu, aby dosiahli svoje ciele. Budú ostražitejší v tom zmysle, že budú rafinovanejším spôsobom podvádzať, pretože toto je hlavné nastavenie ruskej zahraničnej politiky. Je tam komplex opatrení diplomatického, bezpečnostného, špionážneho a politického pôsobenia,“ dodal Mesežnikov.

Viac k témam: politológ, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyhostenie troch ruských diplomatov bolo primerané, Slovensku sa podľa Mesežnikova vracia kredibilita © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.