Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Vojna na Ukrajine v súčasnom stave nemá riešenie, podľa Kaliňáka je kľúčové vyvíjať tlak na začatie mierových rokovaní (video)

 Webnoviny  28. január 2024  132  
Vojna na Ukrajine v súčasnom stave nemá riešenie, podľa Kaliňáka je kľúčové vyvíjať tlak na začatie mierových rokovaní (video)

28.1.2024 (SITA.sk) - Vojna na Ukrajine, v takom stave, v akom momentálne je, nemá riešenie, vyjadril sa minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD), v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12.

Otázkou je podľa neho to, ako k tomu pristúpiť. Riešenie vníma vo vyvíjaní tlaku na začatie mierových rokovaní. Uviedol tiež, že počas návštevy v ukrajinskom Užhorode diskutoval napríklad o problematike odmínovania, ale aj ďalších témach.

Poslankyňa Vladimíra Marcinková (SaS) poznamenala, že je rada, že Smer-SD zmiernil rétoriku o vojne na Ukrajine. Je toho názoru, že je vo všestrannom záujme Slovenska, aby Ukrajina z vojnového konfliktu vyšla ako suverénny a celistvý štát.

Kaliňák poznamenal, že bez ohľadu na výsledok konfliktu, bude Ukrajina naďalej hraničiť s Ruskom. „Z toho vyplýva, že to mierové riešenie je to, čo Ukrajina potrebuje," povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Mierové rokovania, Minister obrany SR, O 5 minút 12, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnový konflikt
Zdroj: SITA.sk - Vojna na Ukrajine v súčasnom stave nemá riešenie, podľa Kaliňáka je kľúčové vyvíjať tlak na začatie mierových rokovaní (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.