Sobota, 11. júl 2020
Oblačno  17,4 °C
Mimoriadne správy

Vládna letka priviezla stotisíc respirátorov, rozvezú ich lekárom a sestrám po celom Slovensku

 Webnoviny  25. marec 2020  30
Vládna letka priviezla stotisíc respirátorov, rozvezú ich lekárom a sestrám po celom Slovensku

25.3.2020 (Webnoviny.sk) - Na Slovensko v stredu v ranných hodinách prišlo 100-tisíc respirátorov FFP3 pre zdravotníkov. Informoval o tom v stredu pred rokovaním vlády premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Ako doplnil minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), respirátory doviezla letka ministerstva vnútra z Turecka. V najbližších hodinách ich distribuujú lekárom a zdravotným sestrám po celom Slovensku, ktorí sú v prvej línii v boji proti novému koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť.

Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 216 prípadov koronavírusu.

Viac k témam: Koronavírus, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), ochranné prostriedky
Zdroj: Webnoviny.sk - Vládna letka priviezla stotisíc respirátorov, rozvezú ich lekárom a sestrám po celom Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.