Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Poslanec Baránik podstúpil test na koronavírus, ale ochorenie Covid-19 nepotvrdili

 Webnoviny  25. marec 2020  31
Poslanec Baránik podstúpil test na koronavírus, ale ochorenie Covid-19 nepotvrdili

25.3.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanca Národnej rady SR (NR SR) za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Alojza Baránika testovali, no ochorenie Covid-19 sa u neho nepotvrdilo. Plénum NR SR o tom informovala predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Cigániková (SaS). Šéf parlamentu Boris Kollár z hnutia Sme rodina zároveň posunul rokovanie parlamentu na 13:00.

Ľubomír Vážny zo Smeru - sociálnej demokracie v utorok v pléne povedal, že Baránik má byť infikovaný koronavírusom. Strana SaS, ktorej je Baránik členom, však ešte v ten deň túto informáciu poprela.

Viac o téme: Koronavírus


„Člen rodiny poslanca NR SR za SaS Alojza Baránika má príznaky choroby, ktoré niektoré zdroje považujú za príznak koronavírusu. Alojz Baránik preto preventívne ostal doma v karanténe a nezúčastnil sa na utorkovom rokovaní NR SR. Alojz Baránik zároveň požiadal o otestovanie v najbližších dňoch,“ objasnil v utorok pre agentúru SITA Ondrej Šprlák z komunikačného oddelenia SaS.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanec Baránik podstúpil test na koronavírus, ale ochorenie Covid-19 nepotvrdili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.