Piatok, 6. december 2019
Jasno  -3 °C
Mimoriadne správy

Video: Polícia vyhostila zo Slovenska ôsmich cudzincov, u ďalších našli falošné dokumenty

 Webnoviny  24. júl 2019  35
Video: Polícia vyhostila zo Slovenska ôsmich cudzincov, u ďalších našli falošné dokumenty

24.7.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti z viacerých útvarov kontrolovali tento týždeň v Piešťanoch cudzincov a ich oprávnenia na prácu a pobyt.

Skontrolovali desiatky cudzincov


Ako informovala polícia na svojej facebookovej stránke, celkovo skontrolovali 10 štátnych príslušníkov Maďarska, dvoch Rumunov, 24 Ukrajincov, osem Srbov, jedného Moldavčana, troch Poliakov, ale aj 27 Slovákov.

Štyria Srbi, traja Ukrajinci a Modavčan sa u nás zdržiavali neoprávnene a všetkých administratívne vyhostili z územia Slovenskej republiky a schengenského priestoru.

Srba a Ukrajinca zadržali


Jedného Srba a jedného Ukrajinca zadržali, pretože sa dopustili prečinu falšovania a pozmeňovanie verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

Týchto cudzincov budú riešení v trestnom konaní. Počas akcie uložili šesť pokút v celkovej sume 540 eur za porušenie zákona o pobyte cudzincov.Viac k témam: cudzinci, falšovanie dokumentov, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Polícia vyhostila zo Slovenska ôsmich cudzincov, u ďalších našli falošné dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.