Nedeľa, 20. september 2020
Zamračené  15,9 °C
Mimoriadne správy

Väzobne stíhaný Kičura je stále členom rady protimonopolného úradu, Transparency volá po jeho odvolaní

 Webnoviny  18. august 2020  25
Väzobne stíhaný Kičura je stále členom rady protimonopolného úradu, Transparency volá po jeho odvolaní

18.8.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý šéf Štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura by mal byť odvolaný aj z Rady Protimonopolného úradu SR.

Tvrdí to Transparency international Slovensko (TIS) na sociálnej sieti s tým, že členstvo v rade protimonopolného úradu je poslednou významnou verejnou funkciou Kičuru, ktorý momentálne sedí vo väzbe za korupciu.

Do rady išiel už ako šéf rezerv


Rada Protimonopolného úradu SR pritom rozhoduje o odvolaniach proti rozhodnutiam úradu o karteloch či fúziách medzi firmami.

Ako upozorňuje TIS, Kičuru do tejto funkcie v lete 2014 vymenovala vláda Roberta Fica, v čase, keď už šéfoval rezervám.

Po uplynutí päťročného funkčného obdobia Kičuru na ďalších päť rokov v rade vymenovala aj vláda Petra Pellegriniho.

Vo väzbe je už skoro štyri mesiace


Za členstvo v rade poberajú členovia odmenu 400 eur mesačne.

„Rozhodnutia rady sú tajné vrátane účasti a hlasovania, čiže ani prínos Kičuru v tejto funkcii nie je možné zhodnotiť. V každom prípade podľa zákona vláda má člena odvolať, ak sa štyri mesiace nezúčastňuje práce Rady,“ upozorňuje TIS s tým, že nadchádzajúcu nedeľu to budú práve štyri mesiace, čo polícia Kičura vzala do väzby.

Predseda Protimonopolného úradu Tibor Menyhart pritom podľa TIS potvrdil, že ak sa v nasledujúcich dňoch situácia nezmení, v krátkom čase podá vláde návrh na Kičurovo odvolanie.

Zdroj: Webnoviny.sk - Väzobne stíhaný Kičura je stále členom rady protimonopolného úradu, Transparency volá po jeho odvolaní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.